پیگیری سوژه مردمی؛

گلایه نیروهای شرکتی آب و فاضلاب نهبندان از چند ماه حقوق معوقه

نیروهای شرکتی آب و فاضلاب شهری شهرستان نهبندان از عدم‌پرداخت حقوق خود طی سه ماه گذشته گلایه‌مند هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، نیروهای شرکتی آب و فاضلاب شهری شهرستان نهبندان از عدم‌پرداخت حقوق خود طی سه ماه گذشته گلایه داشته و خواستار پیگیری شدند.
یکی از نیروهای شرکتی آب و فاضلاب شهری نهبندان در این خصوص در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: حقوق مهرماه ما طی هفته گذشته به صورت علی‌الحساب پرداخت شده است.
وی با بیان این‌که زیر نظر پیمانکار فعالیت داریم، افزود: حقوق آبان و آذر را از پیمانکار طلب داریم.
این نیروی شرکتی آب و فاضلاب شهری نهبندان بیان کرد: ۶ نفر هستیم که در بحث اتفاقات آب در اداره آب و فضلاب شهری نهبندان مشغول بکار هستیم و ساعت کاری ما به صورت ۲۴ ساعته است یعنی هر ساعتی از شبانه‌روز که اتفاقی در بحث آب در سطح شهر نهبندان روی دهد ما باید برای رفع مشکل اقدام کنیم.
وی اظهار کرد: علی‌رغم ۲۴ ساعته بودن فعالیت اما از ساعت ۱۴:۳۰ به بعد برای فعالیتی که انجام می‌دهیم حقوق و اضافه‌کاری به ما داده نمی‌شود.
این نیروی شرکتی آب و فاضلاب شهری نهبندان عنوان کرد: حقوقی که به ما پرداخت می‌شود طبق قانون کار است.
وی با بیان این‌که قبلا نیز شاهد حقوق معوقه چند ماهه بودیم، گفت: مشکل ما در بحث حقوق معوقه به دلیل شرایط اقتصادی فعلی است. با توجه به افزایش قیمت در تمامی زمینه‌ها از مواد غذایی گرفته تا پوشاک و … اگر یک ماه حقوق نداشته باشیم زندگی‌مان مختل می‌شود. هر چند وقتی حقوق می‌گیرم هم توانایی تهیه حداقل مایحتاج زندگی را داریم.
این نیروی شرکتی آب و فاضلاب شهری نهبندان بیان کرد: در بحث حقوق معوقه ما، مشکل از پیمانکار نیست چراکه باید صورت وضعیت‌ها هر ماه توسط اداره آب و فاضلاب نهبندان آماده و به دست پیمانکار برسد که این اتفاق تاکنون نیفتاده و حدود دو ماه می‌شود صورت وضعیت‌ها روی میز مسئول مربوطه در اداره آب و فاضلاب نهبندان است.
وی اظهار کرد: پیمانکار نیز براساس صورت وضعیت‌ها از آب و فاضلاب استان اعتبار گرفته و به نیروها می‌دهد.
حقوق آبان‌ماه ابتدای هفته آینده پرداخت می‌شود
احمدخیردوست مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان نهبندان در این خصوص اظهار کرد: حقوق مهرماه برای این نیروهای شرکتی واریز شده است.
وی افزود: حقوق آبان‌ماه نیز انتهای هفته جاری یا ابتدای هفته آینده پرداخت می‌شود و فقط حقوق آذرماه می‌ماند.
مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان نهبندان در مورد دریافت حقوق علی‌الحساب مهرماه، بیان کرد: نیروها حقوق پایه مهرماه را دریافت کردند و حق اضافه کار که بعدا محاسبه می‌شود بعد از پرداخت حقوق اصلی به حسابشان واریز خواهد شد.
خیردوست عنوان کرد: وضعیت پرداخت حقوق در تمام امور به همین صورت است و همه یک ماه عقب هستند.
وی با بیان این‌که تاکنون اعتراضی در این خصوص نداشتیم، گفت: حقوق نیروها روی روال پرداخت می‌شود حالا شاید یک ماه دیرتر شود اما در نهایت پرداخت می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/ ۴