در دومین روز از هفته دولت:

گلخانه هیدروپونیک بشرویه افتتاح شد/ مجتمع آبرسانی آویچ به بهره‌برداری رسید

همزمان با دومین روز از هفته دولت گلخانه هیدروپونیک در بشرویه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، همزمان با دومین روز از هفته دولت گلخانه هیدروپونیک و فاز اول مجتمع فرهنگی هنری در بشرویه افتتاح شد. این گلخانه در مساحت یک هکتار، سالانه ۶۰۰ تن گوجه فرنگی تولید و روانه بازار می‌کند.
برای راه‌اندازی گلخانه هیدروپونیک روستای تاج آباد کرند ۱ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی با استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری هزینه شده است و درحال حاضر در این گلخانه ۳ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند.
همچنین مجتمع فرهنگی هنری بشرویه در زمینی به مساحت۲۵۰۰ مترمربع و در فاز اول به مساحت ۴۰۰ متر زیربنا در بخش‌های اداری و آموزشی به بهره‌برداری رسید. در فاز اول بیش از ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. عملیات اجرایی ساخت این مجتمع از سال ۸۸ در شهرستان بشرویه آغاز شد.
افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های شهرستان قاین
با حضور عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تعداد ۳ پروژه شاخص شهرستان قائنات در بخش مرکزی و شهر قائن با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۹۲۳میلیون تومان کلنگ زنی و افتتاح شد.
چمن مصنوعی محمد آباد علم از توابع بخش مرکزی قائن با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید و خانه جوان شهرستان قاینات با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان گلنگ زنی شد.
ساختمان اداری و تماشاخانه آفتاب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قاینات با اعتبار یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون تومان در دو طبقه و با زیربنای ۳۴۰متر مربع افتتاح شد.
با حضور فرماندار قائنات تعداد ۴ پروژه شاخص در بخش های مرکزی و سده شهرستان قائنات با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.
افتتاح احداث بندخاکی آرین شهر از مصوبات سفر استاندار به آرین شهر با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان بود.
بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی آویچ به نمایندگی از ۳پروژه حوزه آبرسانی روستایی با اعتبار ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و بهره‌مندی ۱۳۸ خانوار به نمایندگی در روستای سراب بخش سده شهرستان قائنات افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
افتتاح طرح احداث گلخانه سبزی و صیفی آقای بشارتیان با اعتبار ۳۰۰ میلیون تومان و با مساحت ۱۵۰۰متر مربع واقع در روستای اکبریه از توابع بخش مرکزی قاین نیز از دیگر طرح‌های افتتاحی امروز بود.
افتتاح پروژه‌های شهرستان درمیان
در دومین روز از هفته دولت چند پروژه عمرانی در شهرستان درمیان با حضور معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد.
اولین پروژه افتتاحی امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، فرماندار، امام جمعه، مسئولین شهرستان درمیان و مردم روستای شیرگ به بهره برداری رسید آبرسانی به روستای شیرگ ججگ با اعتبار ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و اجرای مخزن ۲۰ متر مکعبی به همراه لوله گذاری، حفر و تجهیز یک حلقه چاه، احداث یک باب ایستگاه پمپاژ آب و ۵ کیلومتر خط انتقال به روستا بود.
دومین پروژه افتتاحی توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، احداث پل ۶ دهانه ۴ متری ورودی روستای نوغاب و سومین پروژه افتتاحی امروز توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، برق رسانی به روستای گل نی با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۱۳ میلیون تومان و بهره‌مندی ۲۲ خانوار جمعیت این روستا بود.
این پروژه‌ها از مصوبات سفر استاندار خراسان‌جنوبی به شهرستان درمیان بود که با همراهی و همکاری دستگاه‌های مختلف سطح استان و شهرستان به بهره‌برداری رسید و مطالبه دیرینه مردم در این روستاها تحقق یافت.
افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های شهرستان زیرکوه
همزمان با دومین روز هفته دولت تعدادی از پروژه‌های بخش مرکزی شهرستان زیرکوه افتتاح و کلنگ زنی شد.
بهره‌برداری از پروژه ۲۰۰ متر شبکه برق فشار متوسط و یک دستگاه پست هوایی با اعتباری بیش از ۱۲۵ میلیارد ریال میلیون تومان،بهره برداری از پروژه روکش آسفالت ورودی روستای بارنجگان با اعتباری بیش از ۱۳۰ میلیون تومان، بهره برداری از یک دستگاه آب شیرین کن با اعتبار ۷۰ میلیون تومان، بهره برداری از چاه شماره ۲ آب شرب شاهرخت به نمایندگی از ۴ طرح آب و فاضلاب (اصلاح و بازسازی بخشی از شبکه‌های توزیع آب در روستاهای بخش شاسکوه ،مرکزی و زهان) و آبرسانی به شهرک گمنج با اعتبار ۸۴۴ میلیون تومان و کلنگ‌زنی زمین مینی چمن مصنوعی فوتبال روستای بمرود و اردکول به نمایندگی از مینی چمن های روستاهای اسفاد، پایهان، پردان و فخران که برای ساخت آن ۷۱۰ میلیون تومان هزینه خواهد شد.
سید کمال الدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی در مراسم کلنگ زنی شهرک گلخانه‌ای آیسک گفت: امروز عملیات اجرایی مجتمع‌های گلخانه ای استان به طور رسمی آغاز ‌شد که برای اجرای طرح‌های امروز ۱۱۴ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.
وی افزود: اجرای شهرک‌های گلخانه‌ای در پی تفاهم ‌نامه بین استانداری و وزارت جهاد کشاورزی وارد فاز عملیاتی شده و از مجموع هزار هکتار مجتمع گلخانه‌ای مقرر در این تفاهم نامه، ۷۰۰ هکتار برای احداث گلخانه درنظر گرفته شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با بهره‌برداری از این مجتمع‌ها، شاهد ارتقاء سطح درآمد مردم، اقتصاد خانواده ها و افزایش راندمان تولیدات منطقه‌ای باشیم.
میرجعفریان اظهار کرد: محصولات گلخانه‌ای در سطح ملی و بین المللی، بازار خوبی دارد و اجرای این طرح‌ها با توجه به شرایط کم آبی خراسان‌جنوبی اشتغال خوبی را نیز به همراه خواهد داشت.
وی درخصوص برنامه‌های استان در هفته دولت نیز گفت: خوشبختانه در هفته دولت امسال در سطح استان، هزار و ۵۱۵ پروژه با اعتباری بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در زمینه‌های عمرانی و اقتصادی به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی افزود: این پروژه‌ها با حضور مسئولان شهرستانی و استانی و به خصوص با حضور استاندار خراسان‌جنوبی در شهرستان‌ها به بهره‌برداری خواهد رسید.
انتهای پیام/۱۲۷