معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

یادواره شهدای زن استان خراسان جنوبی برگزار می‌شود

خوش‌خبر از برگزاری یادواره شهدای زن استان خبر داد و گفت: زندگینامه ۶ شهیده زن استان خراسان جنوبی مستندسازی می‌شود و کتابی با محوریت شهیده‌های زن استان تألیف می‌شود.

به گزارش خاورستان، ناصر خوش خبر عصر امروز در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی کنگره ملی ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده کشور گفت: در راستای تجلیل از مقام شامخ ۶ زن شهیده گرانقدر، سلسله برنامه‌هایی در استان برگزار خواهد شد.
وی به رونمایی کتاب در حال تألیفی در همین زمینه در استان اشاره کرد و گفت: از این کتاب که قرار است با محوریت شهیده‌های زن استان تألیف شود، رونمایی خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی از لزوم فضاسازی مناسب برای ارائه تمثال مطهر شهدای زن استان در ایام برگزاری کنگره گفت و تصریح کرد: این کار با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس صورت خواهد پذیرفت.
خوش‌خبر به بحث مستندسازی زندگینامه ۶ شهیده استان اشاره کرد و گفت: در این زمینه بنیاد حفظ و آثار و ارزش‌های دفاع مقدس باید با بهره‌گیری از تجارب ارزشمند گذشته خود نسبت به تولید محتوا اقدام کنند.
وی از تشکیل سه کمیته در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر این کنگره ملی خبر داد و گفت: در این راستا سه کمیته اجرایی، هماهنگی و فرهنگی، تبلیغات و تهیه محتوا تشکیل می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به لزوم دقت نظر در تولید محتوا برای جذب بیشتر قشر جوان اشاره کرد و گفت: محتوای تولید شده باید به روز و برای نسل جوان تأثیرگذار باشد.
وی درباره نحوه برگزاری سلسله برنامه‌های استان با توجه به شرایط کرونایی موجود گفت: برگزاری جلسات و برنامه ها به شکل حضوری یا غیر حضوری، تابع شرایط کرونایی استان در آن ایام است.
خوش‌خبر به وظیفه خطیر کمیته فرهنگی، تبلیغات و تولید محتوا اشاره کرد و اظهار داشت: باید با انسجام کامل و با بهره گیری از ظرفیت صدا و سیما، رسانه‌های مکتوب، پایگاه‌های خبری و فضای مجازی، نسبت به اطلاع رسانی کنگره اقدام شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی متذکر شد: در صورت نیاز، با محوریت فرمانداران، کمیته‌های متناظر در شهرستان‌ای بیرجند، طبس، بشرویه و قاینات که پیکر پاک و مقدس شهیده‌های زن استان در آنحا به خاک سپرده شده‌اند، شکل خواهد گرفت.
وی گفت: با محوریت منابع طبیعی و همکاری نیروی مقاومت بسیج نیز درختکاری به نیت شهدای زن در سطح استان صورت می‌گیرد.
خوش‌خبر جمع آوری بانک اطلاعاتی شهدای زن استان را از وظایف اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران عنوان کرد و ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران، باید با نگاهی فرهنگی، به تولید محتوای لازم اقدام کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بر یادآور شد: استان خراسان جنوبی دارای ۶ شهیده زن است که در شهرستان‌های طبس، بشرویه، بیرجند و قاینات به خاک سپرده شدند.
استفاده از ظرفیت‌های مردمی در مقابله با موادمخدر
خوش‌خبر همچنین در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت‌های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: همراهی و مشارکت مردم، شرط موفقیت همه برنامه‌ها از جمله موضوع مبارزه با مواد‌مخدر است.
وی متذکر شد: کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی به عنوان کمیته واسط بایستی در همه کمیته‌های ذیل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر (کمیته های درمان، مقابله، فرهنگی و پیشگیری) نقش داشته باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه در کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی، ظرفیت‌های مردمی پای کار هستند بیان کرد: این کمیته می‌تواند به نحوی کمک حال دیگر کمیته‌ها باشد.
خوش خبر اظهار کرد: نگاه کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی بر خلاف سایر کمیته‌های تحت نظارت شورا به برون سپاری برنامه‌ها و استفاده از ظرفیت‌های مردمی است.
وی تأکید کرد: البته این امر نباید موجب شود دستگاه‌ها نسبت به وظایف سازمانی خود در مباحث توسعه مشارکت‌های مردمی، درمانی و صیانت که در راستای کمک به جامعه هدف معتادین هستند، کوتاهی کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های عضو شورا باید بر اساس وظایف سازمانی خود و تکالیف کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی، برنامه‌ریزی لازم را به منظور طرح ریزی و احصاء فعالیت‌های مرتبط با طرح تقویت سازمان‌های مردم نهاد و نیز ارتقاء مبحث توسعه مشارکت‌های مردمی در حوزه اعتیاد تهیه کرده و با مشارکت اعضاء در این زمینه اقدام کنند.
خوش خبر ادامه داد: برنامه ریزی لازم به منظور راه‌اندازی کمیته‌های فرهنگی و پیشگیری، درمان و توسعه مشارکت‌های مردمی در سایر شهرستان‌ها جزو برنامه‌های دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان است.
انتهای پیام/۴