در راستای برگزاری کنکره 2 هزار شهید خراسان جنوبی

یادواره شهدای شهرستان قاین برگزار می‌شود

در راستای برگزاری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی، یادواره شهدای شهرستان قاین شهریور سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش خاورستان به نقل از نسیم‌قاین، جلسه برنامه‌ریزی یادواره شهدای شهرستان قاین با حضور مسئولان شهرستانی پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات پیامبر اعظم(ص) فرمانداری قاین برگزار شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین علی رحمانی امام جمعه قاین در این جلسه با بیان این‌که میل به الگوگیری در نهاد ما انسان‌ها به صورت یک غریزه و امر فطری قرار داده شده است گفت: همه ما انسان‌ها دنبال این هستیم تا خودمان را از روی این اسطوره به کمال مطلوب برسانیم.
وی با اشاره به شهادت جمع زیادی از جوانان این مرز و بوم اظهار کرد: شهدای ما برای مادیات جان خود را به مخاطره نینداختند بلکه به ندای ولی فقیه زمان خویش لبیک گفتند و به جبهه‌ها اعزام شدند و الگویی برای جوانان ما هستند.
امام جمعه قاین و رئیس ستاد برگزاره یادواره شهدای شهرستان قاین در ادامه با تأکید بر همکاری مسئولان در برگزاری یادواره‌های شهدا گفت: این یادواره به پاس نکوداشت شهدا برگزار می‌شود و بایستی همه ما در برگزاری این برنامه‌ها نهایت همکاری را داشته باشیم.
رضا هزاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قاین در این جلسه با بیان این‌که کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی نیمه دوم سال‌جاری در مرکز استان برگزار خواهد شد گفت: در همین راستا یادواره‌هایی در سطح شهرستان برپا خواهد شد و یکی از برنامه‌های محوری، یادواره شهدای شهرستان قاین خواهد بود که با نظر مسئولان شهرستانی در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
وی برپایی نمایشگاه جانبی در حاشیه برگزاری یادواره را یکی از برنامه‌های فرهنگی در ذیل این یادواره نام برد و اظهار کرد: کمیته‌هایی در راستای برگزاری یادواره شهدای شهرستان قاین تشکیل خواهد شد و لذا بایستی اعضای این کمیته‌ها با توجه به مسئولیت و احکامی که دریافت می‌کنند، برنامه‌ریزی لازم برای انجام این برنامه فرهنگی را در شهرستان داشته باشند.
مشیرالحق عابدی فرماندار قاین نیز در این جلسه با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا گفت: برگزاری یادواره شهدا برای یادمان آن‌هایی است که جانشان را برای حفظ ارزش‌ها و میهن اسلامی از دست داده‌اند و باید الگویی برای جوانان شوند اما نه با هزینه‌های سنگین و قطع به یقین همه به این موضوع مقید هستند.
وی ضمن اعلام آمادگی در جهت برگزاری یادواره شهدای شهرستان اظهار کرد: نهایت تلاش خود را با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری یادواره های شهدا و الگوپذیری برای جوانان خواهیم داشت.
انتهای پیام/۴