در آستانه ی اجلاس شهدای دانش آموز و فرهنگی خراسبان جنوبی:

یادواره ۳۱ شهید معلم و دانش آموز شهرستان سرایان در آیسک برگزار شد

سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید و در آستانه‌ی برگزاری اجلاس شهدای فرهنگی و دانش آموز استان یادواره 31 شهید گلگون کفن معلم و دانش آموز شهرستان سرایان در شهر آیسک برگزار شد.

به گزارش خاورستان، علی اصغر موسوی کیا سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی جدید تداعی بخش حماسه آفرینی و رشادت معلمین و دانش آموزان شهیدی است که دانش آموخته مکتب ولایتند و در راه صیانت از حریم اسلام، میهن، حریم و حرم ولایت سرو جان باختند.
وی افزود: دانش آموزان ولایت مدار استان امسال با نوا و ندای محرم و با شور و شعوری حسینی سال تحصیلی جدید را با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثار گرارن ۸ سال دفاع مقدس که نماد رشادت، ایثار گری و غیرت هستند، آغاز کردند.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی تصریح کرد: دانش آموزان مؤمن، ولایی و تلاشگر بهارستان علم و ادب نیک می‌دانند که استقلال و صلابت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه تلاش، همت و غیرت دانشمندان ، خون شهدا و رشادت غیور مردان جانباز، آزاده و ایثار گری به دست آمده که تمام هستی خود را در قربانگاه عشق و دلداگی فدای اسلام کردند.
موسوی کیا، خطاب به دانش آموزان خراسان جنوبی ادامه داد: شما باید خوب بخوانید و بیاموزید تا دشمنان و مزدوران آنان در داخل و خارج از کشور بدانند نمی‌توانند در عظم و اراده پولادین و ایمان راسخ جوانان این مرز و بوم رسوخ کرده و آرزوی سلطه مجدد بر این آب و خاک را به گور خواهند برد.
وی با اشاره به حادثه تروریستی اهواز،اضافه کرد: دشمنان قسم خورده‌ی این نظام مقدس و ایادی مزدور و تجزیه طلبشان بدانند که معلمین مؤمن و متعهد با دانش آموزان پرتلاش عزیز این مرز و بوم ثابت می‌کنند، می‌توانند با توسل و توکل به خداوند، ائمه اطهار و با تکیه بر توان و استعداد دانش آموزان، حربه تحریم را خنثی کنند و ایران اسلامی را به قله تعالی و رشد در عرصه های علمی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی برسانند.
انتهای پیام/ ۱۳۵