یکی از مدیران ستاد تبلیغاتی روحانی در سال ۹۶ رئیس ستاد تبلیغاتی همتی شد / جعفری:هیچ برنده ای برای این انتخابات از پیش تعیین نشده است

طی حکمی علی جعفری عضو ستاد تبلیغاتی روحانی در سالهای 92 و 96 به عنوان رئیس ستاد تبلیغاتی همتی در خراسان جنوبی معرفی شده است

به گزارش خبرنگار خاورستان، با حکم ولی الله فاطمی اردکانی رییس ستاد آقای همتی، «علی جعفری» از فعالان سیاسی اصلاح طلب و عضو ستاد تبلیغاتی روحانی در سالهای ۹۲ و۹۶ به عنوان رئیس ستاد تبلیغاتی عبدالناصر همتی در خراسان جنوبی معرفی شده است.
برای فعالیت ها و برنامه های ستاد همتی در خراسان جنوبی با «علی جعفری» رئیس ستاد تبلیغات همتی در خراسان جنوبی گفتگو کردیم که وی در ابتدا گفت: همه خاورستان را به عنوان یک رسانه داغ اصولگرا می شناسند، اما بنده به احترام رسانه بودن و آزادی بیان در خدمت هستم و امیدوارم مطالب عنوان شده عینا و امانت وار منعکس شود و دوست ندارم حرفی تخطی شود که معنای آزادی بیان هم همین است.
وی افزود: با عنایتی که دوستان به بنده داشتند، ریاست ستاد همتی را به من سپردند. با وجود سختی ها و ضعف مالی که متاسفانه ستاد ما دارد و برخلاف ستاد رقیب که الحمدلله طرفداران و توانمندی های مالی خاص خودش را دارد، بنده این مسئولیت را قبول کردم. از این نظر ما کمی ضعیف تر هستیم، اما هیچ نگرانی نداریم چون در کنار مردم هستیم و مردم هم در کنار ما هستند. امیدوارم با حضور ما اندکی بر تنور گرم انتخابات دمیده شود و توفیقی برای حضور بیشتر مردم در انتخابات باشد.
رئیس ستاد تبلیغات همتی در خراسان جنوبی گفت: این دوره؛ دوره خاصی است و گروه زیادی احساس می کنند که شاید نتیجه انتخابات از پیش تعیین و برنده انتخابات از هم اکنون انتخاب شده است، اما بنده این امیدواری و دلگرمی را به مردم می دهمکه اولا هیچ برنده ای از پیش تعیین نشده و دوما اگر لطف و عنایت و همت کنند و به پای صندوق های رأی بیایند، پیروز واقعی خود مردم خواهند بود.
جعفری در پاسخ به این سوال که ستاد همتی چه برنامه هایی برای شور انتخاباتی و مشارکت حداکثری مردم دارد هم؛ گفت: هنوز تازه کار را شروع کرده ایم،اجازه دهید بیشتر روی این کار فکر کنیم، برنامه هایی وجود دارد که طی چند روز آینده مشخص خواهد شد.
وی بیان کرد: در تمام شهرستان های استان، ستاد آقای همتی در حال انجام و راه اندازی خواهد شد. در مرکز استان هم فعلا یک ستاد وجود دارد، اما تقاضاهای مردمی بیشتری وجود دارد که لطف دارند.
رئیس ستاد تبلیغات همتی در خراسان جنوبی در خصوص اینکه برخی از مردم آقای همتی را یکی از بانیان وضع موجود می دانند هم گفت: دیگر این موضوع، یک موضوع نخ نما شده است، مسلما به وجود آورنده وضع می جود نمی تواند یک شخص باشد، ضمن اینکه باید تمام مواردی را که باعث شده به این وضع برسیم، از جمله تحریم ها، تشدید تحریم ها، معوق شدن برجام، درگیری های منطقه ای که ناخواسته برای ما به وجود آورده اند، را بررسی کرد.
جعفری تاکید کرد: کسی که مسئولیت سفارت را با آن حقوق خوب، مزایای عالی و در یک حاشیه امن را رها و مسئولیتی را قبول می کند؛ فقط برای اینکه خدمتی برای کشورش انجام دهد، خیلی بی انصافی است اگر بگوییم او از بانیان وضع موجود است. در حالی که وضع موجود را مجموعه کشور به وجود آورده و دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه در ایجاد این وضع مقصر بوده اند.
وی اظهارکرد: همه ما مدعی این هستیم که تحت نظارت و زعامت رهبر معظم انقلاب قدم برمی داریم، در حالی که رهبر انقلاب؛ پدرانه و دلسوزانه همه این عزیزان را فرزندان خود خطاب می کنند و کنارشان هستند، خیلی بی انصافی است که ما بیاییم با این عناوین یک نفر را از صحنه بدر کنیم.
رئیس ستاد تبلیغات همتی در خراسان جنوبی با بیان اینکه بهتر است به جای نفی دیگران، بر اثبات خودمان تاکید کنیم، گفت: اگر قرار است کاری انجام دهیم و اگر برنامه ای برای مردم داریم، به مردم بگوییم. اما اینکه تهمت بزنیم که شما در قوه قضائیه چه کردید، شما بانی وضع موجود هستید، شما در مجمع تشخیص چه کردید یا اینکه بگوییم شما با ماشین فلان آمده اید و من با ماشین فلان ، تو این کار را کردی؛ من این کار را کردم، شاید این موضوعات برای طرفین ماجرا جذاب باشد، اما برای مردم جذاب نیست، چرا که مردم درک مشکلات را می خواهند.
جعفری ادامه داد: با انتقاداتی که به شورای نگهبان وارد است و ما هم داریم، اما مطمئنا همه این افراد و کاندیداها، معتمدین نظام هستند، و همه این افراد از یک فیلتر عبور کرده اند. پس همه اینها انقلابی اند، طرفدار نظام اند، خادم مردم اند و همه توان خدمت را داشته اند. اما در این بین شاید یک نفر توان بیشتری دارد که ما معتقدیم آقای همتی با برنامه ترین و کامل ترین آدم در این داستان است. شاید کسی هم ضعیف تر است و برای گرم شدن تنور انتخابات تایید شده است.
وی بیان کرد: مسلما آقای همتی دلش برای مردم می تپد، حکمران خوب؛ حکمرانی نیست که خودش هم نان خشک بخورد و به مردم بگوید شما هم نان خشک بخورید. حکمران خوبی کسی است که خودش نان خوب بخورد و برای مردم هم کاری بکند که آنها هم بتوانند نان و گوشت بخورند. این وظیفه یک حکمران الهی، اسلامی و جمهوریت است. که براساس عقلانیت، جمهوریت، احترام به آزادی های عمومی مردم، ما معتقدیم که آقای همتی چهره برجسته و کاملی است.
رئیس ستاد تبلیغات همتی در خراسان جنوبی در خصوص اطلاعات و آگاهی همتی از ظرفیت های خراسان جنوبی هم گفت: آقای همتی یک اقتصاد دان است، وقتی می گوییم اقتصاد دان؛ یعنی اینکه تمام نواحی را با نقاط ضعف و قوت اقتصادی خودش می شناسد. مطلب دیگر هم این است که وظیفه ما به عنوان ستادها و نماینده فعلی ایشان در بین مردم، این است که ظرفیت های استان را منتقل و درخواست های خود را از ایشان مطالبه گری کنیم و جنش مطالبه گری را برای مسئولان راه بیاندازیم.
جعفری بیان کرد: طی این چند سال در خراسان جنوبی؛ چه اتفاق هایی افتاده یا در حال افتادن است؟ چرا باید ۶ تا استاندار عوض کنیم؟چون مردم ما مردم مطالبه گری نبودند و هر کس از هر جایی آمده که البته عزیز و قابل احترام است، اما بالاخره آن چیزی که مردم می خواستند و انتظار داشته اند، نبوده است.
وی با تاکید بر اینکه مردم ما باید مطالبه گری کنند و باید صدای خودمان را قدرت و قوت به گوش مرکز برسانیم، اظهارکرد: من قول می دهم که تمام ظرفیت خودم و دوستانم را در راه اعتلای عدالت در استان؛ به لحاظ برخورداری از بودجه و پیگیری های لازم و کارهایی از این قبیل را، با جان و دل و بدون هیچ چشمداشت و منتی انجام دهم و با کمال میل؛ تا روزی که قرار است مسئولیت بر روی دوش ما باشد، شنوای فرمایشات مردم و منتقل کننده آنها باشم.
رئیس ستاد تبلیغات همتی در خراسان جنوبی افزود: هر روزی که دولت مستقر شد و آقای همتی رأی آورد، اگر مردم بنده را لایق دانستند و خود آقای همتی هم خواستند، بنده همچنان به کارم در کنار مردم؛ به عنوان خادم آنها ادامه خواهم داد و رابط اصلی مردم و مسئولین و مطالبه گر خواهم بود.
جعفری عنوان کرد: قرار نیست هر کسی می خواهد؛ به اینجا بیاید و هرکاری دلش بخواهد انجام دهد و ما هم در برهه ای قهر کنیم و در برهه ای بگوییم به ما ربطی ندارد و خودمان را کنار بکشیم، بلکه به عنوان یک شهروند استان خراسان جنوبی وظیفه خود می دانم که با جان و دل در کنار مردم باشم و هرگز دست از یاری آنها برندارم، نه من و نه دولت آقای همتی به عنوان دولت منتخب. بنده این قول را می دهم که هرگز قرار نیست شاهد عذاب های لایتناهی و بی توجهی به استان باشیم.
وی ادامه داد: بنده شماره تماسم را در همه جا اعلام کرده ام و مردم هم اگر مطلب، کار و خواسته ای دارند که از دست ما برمی آید، بصورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی پاسخگو خواهم بود. البته اکنون که کار خاصی نمی توان نجام داد، اما این حرف بنده را ثبت و ضبط کنید تا بعد از اینکه آقای همتی رأی آورد، این موضوع را پیگیری کنید و ببینید که آیا اخلاقا به تعهدی که می دهیم پایبند هستیم یا خیر.
وی تاکید کرد: مطمئنم که حضور همه جانبه مردم پای صندوق های رأی و اعتماد آنها، ما را در این قضیه سربلند خواهد کرد.
انتهای پیام/۷ / ۳