در گفت‌وگو با عضو هیات رئیسه مجلس:

یک ادعای دیگر جهانگیری هم تکذیب شد/ هیچ لایحه‌ای از دولت در مجلس معطل نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با رد ادعای معاون اول رئیس جمهور مبنی براینکه بیش از ۱۰۰ لایحه دولت در مجلس مانده و ۸ لایحه دولت با وجود اینکه مدت زمان زیادی از آن ها گذشته اعلام وصول نشده است گفت: تمام لوایح دولت از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و هیچ لایحه ای در دست هیئت رئیسه باقی نمانده است.

به گزارش خاورستان، علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با دانا، با اشاره به اظهارات اسحاق جهانگیری در گفت و گوی مجازی مبنی براینکه نمایندگان به جای خودشان دیگران را به مجلس می فرستند و وظیفه نمایندگی خود را واگذار کردند گفت: به نظر می رسد آقای جهانگیری تصور کرده مجلس هم مثل دولت است که آقای رئیس جمهور خود را قرنطینه کرده و دیگران را به جای خود به مجلس می فرستد.
وی با بیان اینکه آقای جهانگیری خودش گفته که فرمان بر رئیس جمهور است و به جای آقای رئیس جمهور در مجلس حضور پیدا می کند ادامه داد: یک مورد مثال بزنند که در صحن مجلس کس دیگری به جای نماینده حضور پیدا کرده است، این امر اساسا براساس ساز و کار ورود به مجلس شدنی نیست.
عضو هیئت رئیسه مجلس با رد ادعای معاون اول رئیس جمهور مبنی براینکه بیش از ۱۰۰ لایحه دولت در مجلس مانده و ۸ لایحه دولت با وجود اینکه مدت زمان زیادی از آن ها گذشته اعلام وصول نشده است عنوان کرد: تمام لوایح دولت از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول شده و هیچ لایحه ای اعلام وصول شده در دست هیئت رئیسه باقی نمانده است.
سلیمی با اشاره به اینکه آقای جهانگیری یا خواب است و از اخبار بی خبر مانده یا اینکه بولتن نویس هایش اطلاعات اشتباه به او دادند تصریح کرد: توصیه می کنم آقای جهانگیری زودتر از خواب بیدار شود و در جریان اخبار قرار گیرد؛ به نظر می رسد همانطور که در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری نفوذی بود که فایل صوتی آقای ظریف لو رفت، در دفتر آقای جهانگیری هم نفوذی ها اطلاعات اشتباه به وی می دهند.
نماینده مردم محلات در مجلس با اشاره به اینکه آقای جهانگیری که اختیار ندارد منشی دفترش را عوض کند چرا مجلس را زیر سوال می برد عنوان کرد: آقای جهانگیری خودش فرمان بر است و فکر می کند نمایندگان هم فرمان بر هستند، در حالی که نمایندگان استقلال کامل دارند و کارگزار جای دیگر یا کسی دیگر نیستند.
سلیمی خاطرنشان کرد: آقای جهانگیری مسائل را از پشت شیشه و تیره و تار می بیند همانطور که رئیس جمهور بیش از یک سال است که از پشت درهای بسته و در قرنطینه کشور را اداره می کند.
براساس این گزارش البته پیش از این اظهارات جهانگیری درباره جلوگیری مجلس از کاهش نرخ ارز نیز توسط سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تکذیب شده بود.
انتهای پیام/۴