دلنوشته یک خبرنگار به مناسبت سالروز تأسیس مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران؛

یک سال گذشت!

امروز سوم مهرماه، یک سال از تاسیس اولین مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌ای کشور «رسانه‌یاران» می‌گذرد.

می خواهم تیتر درشت بزنم، «گمنامان عرصه خدمت به نیازمندان» خدا قوت‌تان دهد. مسئولانی که در چنین وضعیت اقتصادی با دست خالی برای حل مشکلات نیازمندان تلاش می‌کنید، می‌دانم جنگیدن با تفنگ خالی چیزی بالاتر از معجزه است اما شما با تفنگ خالی پیروز می‌شوید.
سالها در زندگی ام پیش آمده که سجده کرده ام ولی دو سجده برایم خاطره انگیز بوده. یکی زمانی بود که موفقیتی کوچک در درمان فرزندم به دست آمد به سجده رفتم و گفتم الحمدالله.
و یک سجده ام مربوط به روزی که به همت جمعی از مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان و کمک خیّران مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران مشکلات یک خانواده نیازمند برطرف شد و خانواده احساس رضایت کردند. هیچ کس ندید ولی خدا دید که به سجده رفتم و گفتم برای اینچنین کاری الحمدالله.
و امروز سوم مهرماه، یک سال از تاسیس اولین مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌ای کشور «رسانه‌یاران» می‌گذرد، جا دارد صمیمانه از شما مسئولان اندیشمند کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی، خیّران گرانقدر، خبرنگاران نیک اندیش که با جوهر خلوص و مشارکت تدبیر و اکسیر تعامل و عزم جزم در راستای اجرای وظایف و خدمت بی منت و سعی و مجاهدت خالصانه، گام در راه ارتقای کمی و کیفی امور معنوی و فراتر از آن حل مشکلات و دغدغه های خانواده های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و توجه به مناطق مرزی برداشته اید و موجبات رضایت حضرت احدیت را فراهم کرده اید و عامل جوانه زدن بذر امید در دل نیازمندان و مددجویان و قوت قلب مسئولان دست اندرکار استان و کشور شده اید، سپاسگزارم باشم.
نمی خواهم گزارشی از اقدامات و فعالیت های مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه ای دهم اما مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران در طی یک سال گذشته در راستای وظیفه ذاتی تلاش کرد تا قدم و قلم خیری برای جامعه هدف و سایر مراکز نیکوکاری باشد.
از انعکاس اخبار و گزارشات حوزه کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و خیّران تا جمع آوری و توزیع اقلام معیشتی و تحصیلی، از جذب حامی و خیّر تا برگزاری جشن ها و بیان واقعیت و کمبودها، همه و همه تلاش همکاران من در رسانه‌های استان بوده و است.
به نمایندگی از جامعه مراکز نیکوکاری استان بلاخص از طرف همکاران هیات عامل مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران و در رأس آن خواهر صبور، بصیر و نیکوکارم «خانم رمضانی»، مردم فهیم و قدرشناس، خانواده های نیازمند و مددجویان، از تمامی مسئولان، آن‌هایی که بی دلیل مهربان هستند و همیشه یار و یاور مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران استان بودند، تقدیر و تشکر می‌کنم.
تشکر ویژه ام مخصوص از «رضا سلم آبادی» و «احمد رفیعی» و جمعی معاونت‌ها و ادارات و برادر بزرگوار «محمد عرب» معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان است که با همه مشکلات و کمبود ها باز هم در تمام برنامه ها در کنار مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران استان بودند.
اما شاید عده ای مغرض به سراغم آیند و بگویند چرا از مسئولان کمیته امداد تشکر می کنی اینها وظیفه شان است!
به آنان در همین متن عرض کنم من مانند شما نیستم، اگر امروز «یک خبرنگار کوچک در دریای بزرگ رسانه استان» شده ام بخاطر این است که مرام و ذاتم با اندیشه شما فرق دارد، من مهربانی و سپاسگزاری را سر سفره پدرم آموخته ام، یاد گرفتم اگر کسی کار مثبتی برای مردم انجام داد و قدم خیری برداشت به قلم سیاهه کنم تا در ذهنم ماندگار شود.
آتش جهنم را برای خودم نمی خرم، من در خیلی جلسات و برنامه ها همپای مسئولان اجرایی بوده ام و حدود ۹ سال است در راستای وظیفه ذاتی یک خبرنگار پا به پای مسئولین حرکت کردم و قلم زده ام.
اما از سوم مهرماه لطف خدا و کمک دوستان و همکاران خبرنگار شامل من شد تا در حرکت «ریاکارانه خودم» در حوزه مرکز نیکوکاری قدمی بردارم و اندکی متوجه حال خودم شوم. در این یک سال اخیر که گام به گام تدابیر مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان را دنبال می کردم و خیلی وقت ها عقب تر می ماندم و به سرعت گام هایشان نمی رسیدم که نظاره گر فعالیت آنها باشم، اما متوجه خیلی چیزها شدم.
و اگر امروز قلم نزنم و تشکر نکنم فردای قیامت را چکار کنم؟
جواب دوربین، قلمم و خدایم را چه بدهم؟ چه دیدم، چه شنیدم و چه نوشتم؟
تلاش های شبانه روزی شان را دیدم و اگر دم نزنم جواب وجدان و چشمانم را چه بدهم؟
پس من از نقد برخی تنگ نظران و دروغگویان نمی هراسم، اگر ترس به دل راه می دادم از صحبت های قدرنشناسان واهمه داشتم، امروزم اینجا نبود!
میدانم عده ای خود را آماده کرده اند که چه بگویند!
اجازه دهید خودم بگویم:
من «مهدی کاظمی‌فرد» انسانی بسیار خودشیفته و عمیقا خود محوری هستم، که هیچ چیزی از رسانه و مطبوعات را نمی دانم، سوادی ندارم، هرز نویس هستم، خط و مشی ندارم، با هر سازی می رقصم و…! اینها قسمتی از ذهن و زبان آنهاست! پس به سوره احزاب آیه ۵۴ مراجعه کنید (اگر چیزی را آشکار کنید یا آن را پنهان دارید، خداوند از همه چیز آگاه است!)
ولآخرکلام،خدا قوت مردان بی ادعا! که مرام صاحب انقلاب و نظام، پدران و نیاکان خود را که همانا کمک به هم نوع و نیازمندان بود بجا آوردید و با دست خالی آبروداری کردید و همواره یاور نیازمندان بودید.
توفیق رفیق طریقم در مرکز نیکوکاری رسانه یاران باشد یا نباشد، اما با زبان دوستانه می گویم متشکرم که هستید! ان‌شاءالله شما با همین قوت کنار دوستانم در مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه یاران استان باشید که یقیناً موفقیت های خوبی حاصل خواهد شد. ضمن تسلیت ایام سوگواری حسینی و تبریک هفته دفاع مقدس امیدوارم به فضل الهی با اتکال به ذات اقدس ایزد منان و تمسک به قرآن و عترت مملکت وجودتان همواره سرشار از خیر، برکت، نور و از هر گزند و آسیبی به دور و همواره روزگارانی خوش برای‌تان تداعی گردد. ان‌شاءالله
انتهای پیام/۴