رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهرداری بیرجند:

یک و نیم میلیارد تومان برای استقبال از بهار در بیرجند هزینه می شود

ابراهیم زاده گفت: یک و نیم میلیارد تومان برای استقبال از بهار با هدف گل کاری، نورپردازی، بهسازی میادین، رنگ آمیزی بلوارها، کاشت درخت و درختچه در شهر بیرجند هزینه می‌شود.

به گزارش خاورستان، ابراهیم زاده رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند، اظهار کرد: یک و نیم میلیارد تومان برای استقبال از بهار با هدف گل کاری، نورپردازی، بهسازی میادین، رنگ آمیزی بلوارها، کاشت درخت و درختچه در شهر بیرجند هزینه می‌شود.
ابراهیم زاده گفت: در بحث گلکاری و گل آرایی حدود ۲۰۰ هزار بوته گل فصلی (شب بو، همیشه بهار، مینا چمنی، بنفشه و …) در میادین، لچکی ها و آیلندهای سطح شهر کاشته می شود.
وی عنوان کرد: در زمینه بهسازی میادین نیز بهسازی میادین طالقانی، میدان دوم مدرس، میدان ولی عصر(عج) شامل عملیات عمرانی، سنگفرش، آبنما، گلکاری در حال انجام است.
ابراهیم زاده با بیان اینکه نورپردازی نیز یکی از اقدام های شهرداری در راستای طرح استقبال از بهار است، تصریح کرد: میدان ابوذر، فضای سبز ابتدای بلوار سجاد، میدان اول مدرس، میدان قدس و پل مهر شهر نیز نورپردازی شده است.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بیرجند خاطر نشان کرد: بر اساس سیاست شهرداری که هزینه المان موقت می بایست صرف امور زیربنایی( بهسازی میادین، نورپردازی ها و …) که ماندگار است گردد؛ کارگاه زیباسازی شهرداری حدود ۱۰۰ عدد باکس گل ، ساخت گلکاری، ساخت المان دوچرخه، ارغوان بافی و بازسازی و تغییر ۱۰ عدد از المان های سالهای قبل را با استفاده از لوازم و مصالح اسقاطی و دست دوم ساخته و در سطح شهر جانمایی و نصب می کند.
وی تصریح کرد: بهسازی، جدول گذاری و سنگ فرش آیلند میانی بلوار عبادی حدفاصل میدان طالقانی تا تقاطع انقلاب و همچنین بهسازی و جداره سازی میدان سردار شهید سلیمانی نیز از دیگر اقدامات شهرداری در راستای طرح استقبال از بهار است.
ابراهیم زاده با بیان اینکه به درخواست مردم شهرداری نسبت به زیباسازی میادین و معابر شهری اقدام کرده است، تصریح کرد: با اقدامات زیربنایی که در حال انجام است این کار‌ها سال آینده برای مردم بیشتر ملموس می‌شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲