مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

۱۵۷ پروژه کشاورزی با ۹۸ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود

قوسی گفت: در هفته جهاد کشاورزی ۱۵۷ پروژه با ۹۸ میلیارد تومان اعتبار آماده افتتاح و بهره برداری است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، غلامرضا قوسی مدیرکل جهادکشاورزی خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری هفته جهاد کشاورزی، اظهار کرد: در هفته جهاد کشاورزی ۱۵۷ پروژه آماده افتتاح و بهره برداری است.
وی افزود: برای این تعداد پروژه ۹۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که ۳۹ میلیارد تومان اعتبارات دولتی و تملک دارایی، ۲۹ میلیارد تومان سهم خودیاری و ۲۸ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت بوده که پرداخت شده است.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد پروژه ۲۲ هزار خانوار بهره‌مند شده، برای ۲ هزار و ۲۸۸ نفر اشتغال پایدار و برای ۶ هزار و ۵۱۶ نفر تثبیت اشتغال صورت می‌گیرد.
قوسی عنوان کرد: شهرستان بیرجند با ۲۵ پروژه، زیرکوه ۲۱ و خوسف ۱۸ پروژه بیشترین پروژه‌ها را داشته و فراوانی پروژه‌ها به ترتیب در بخش آب و خاک، تولیدات دامی، باغبانی و منابع طبیعی است.
وی به توسعه سیستم های نوین آبیاری، مرمت قنوات و نوسازی اراضی در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: طی سال گذشته ۴ هزار و ۷۵۰ هکتار پروژه سیستم نوین آبیاری در استان انجام شده و امسال ۱۲ هزار و ۷۵۰ هکتار پروژه در حال اجرا داریم که از این نظر جزو استانهای اول در زمینه اجرای پروژه های توسعه سیستم نوین آبیاری هستیم.
مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: طی سال گذشته ۹۴ رشته قنات به طول ۲۴ کیلومتر در استان مرمت و بازسازی شده و با توجه به قطعی شدن ۳۵ میلیارد تومان اعتبار ملی برای سال جاری پیش‌بینی می‌شود ۴۰۰ رشته قنات مرمت شود.
قوسی افزود: احیا و مرمت قنوات بیش از ۲۰ درصد باعث افزایش آبدهی قنوات خواهد شد.
وی از توسعه مکانیزاسیون در استان خبر داد و گفت: طی سال گذشته ۲۴۷ دستگاه تراکتور و ۴۷۸ دستگاه ادوات کشاورزی از محل تسهیلات ردیف مکانیزاسیون خریداری شده که ضریب مکانیزاسیون از ۱.۹۷ به ۲.۱۳ درصد رسیده است.
مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی عنوان کرد: همچنین طی سال گذشته ۱۷ دستگاه کمباین غلات و ۶ دستگاه کمباین برداشت پنبه خریداری شده است.
قوسی خاطرنشان کرد: آبزی پروری و نوغان داری دو کار جدید در جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی است.
انتهای پیام/۱۲۷