مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خبر داد

۱۵۸ نجاتگر هلال احمر خراسان جنوبی حائز شرایط ارتقاء درجه

رضایی گفت: ۱۵۸ نجاتگر هلال احمر خراسان جنوبی در ارزیابی نهمین کمیته ارتقاء درجه نجاتگران استانی، حائز شرایط شرکت در آزمون مهارتی و آمادگی شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا رضایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هر امدادگر برای ارتقا به درجه نجاتگری و حضور در پایگاه های جاده ای جمعیت هلال احمر باید ۱۹۵ ساعت آموزش‌های عمومی و تخصصی را کسب کند.
وی ادامه داد: اعضای داوطلب با شرکت در عملیات‌ها و برنامه‌های امدادی و طی دوره‌های ویژه به امدادگر دو، یک و سپس به رده های نجاتگر سوم، دوم، یکم و در نهایت به درجه ایثار ارتقاء می یابند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از برگزاری کمیته ارتقای درجه نجاتگران جمعیت هلال احمر استان با حضور نماینده سازمان امداد و نجات به منظور پایش و درجه‌بندی نجاتگران خبر داد و گفت: ۱۵۸ نجاتگر در نهمین کمیته ارتقاء درجه نجاتگران استانی، حائز شرایط شرکت در آزمون مهارتی و آمادگی شدند.
رضایی با بیان اینکه از این تعداد ۲۳ نفر خواهر و ۱۳۵ نفر برادر هستند، افزود: این آزمون می‌تواند محکی مناسب برای سنجش آمادگی نیروها و گزینش افراد در عملیات امداد و نجات باشد.
وی با اشاره به اهداف رتبه بندی نیروهای امدادی گفت: بالا بردن توان عملیاتی نجاتگران و سنجش میزان مهارت‌های آن ها از جمله اهداف برگزاری آزمون ارتقای درجه است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: اعطا و ارتقای درجه با افزایش توان امدادی نیروها در زمینه جستجو، نجات و آمادگی جسمانی ممکن بوده که این امر فقط با تمرین منظم و علمی حاصل می‌شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲