۱۵ تشکل زیست‌محیطی در خراسان جنوبی فعالیت دارند

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۵ تشکل زیست‌محیطی در این استان وجود دارد که در زمینه‌های مختلف محیط زیست فعالیت می‌کنند.

به گزارش خاورستان،اسدالله حاتمی در نشست سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن) محیط زیستی که همزمان با هفته تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی برگزار شد افزود: امروزه سازمان‌های مردم‌نهاد به دلیل ارتباط مستقیم و بدون واسطه با مردم، بسیار موثر و کارآمد عمل می‌کنند.

وی تشکل‌های زیست‌محیطی را مصداق مشارکت اجتماعی دانست و گفت: سازمان مردم‌نهاد (NGO)، سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی است که افراد در آن به‌طور داوطلبانه عضویت و فعالیت دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به چالش‌ها و مخاطرات زیستی موجود در استان اظهار داشت: مهمترین رسالت تشکل‌های زیست‌محیطی تغییر نگرش مردم به حوزه‌های مختلف محیط زیست است.

وی افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه محیط زیست باید مردم را در جهت حفظ محیط زیست ترغیب و تشویق کنند که لازمه دستیابی به این هدف مهم، آموزش و فرهنگسازی است.

در ادامه هر یک از اعضای سمن‌های حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌ها، پیشنهادات و نظرات خود درخصوص مسائل مختلف زیست‌محیطی پرداختند.

 

انتهای پیام / ۳