طی یکسال گذشته؛

۱۶۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد خراسان‌جنوبی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی یکسال گذشته بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد استان شده یا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمد موسوی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند صبح امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی استان خراسان جنوبی، اظهار کرد: اخیرا مجوز دانشکده علوم پزشکی برای قاین صادر شد که پیگیری صدور مجوز دانشکده پزشکی برای فردوس انجام شده که به زودی صادر خواهد شد.

وی به پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای استان اشاره کرد و افزود: در خراسان‌جنوبی هدف در دسترس و نزدیک بودن پایگاه‌ها ما برای خدمات‌دهی در کمترین زمان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: ۸۵ پایگاه اورژانس جاده‌ای در خراسان‌جنوبی داریم که ۱۱۵ دستگاه آمبولانس در این پایگاه ها خدمات‌رسانی دارند.

موسوی میرزایی عنوان کرد: متوسط فاصله اورژانس‌های جاده‌ای در خراسان‌جنوبی ۳۲ کیلومتر است که در کشور حدود ۴۰ کیلومتر است.

وی اظهار کرد: در بحث پایگاه‌های اورژانس برخی از شهرستان‌ها وضعیت ایده‌آلی دارد اما برخی از شهرستان‌ها فاصله ها دورتر است

تلاش می‌شود فاصله پایگاه‌های اورژانس را در شهرستان‌های نهبندان و طبس به متوسط برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به کد رشته های تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اشاره کرد و گفت: رشته های متخصص داخلی، اطفال، بیهوشی، اعصاب، جراحی، مغز و اعصاب و قلب تدریس می‌شود.

موسوی میرزایی بیان کرد: دانشکده‌های دندانپزشکی، داروسازی، پیراپزشکی و مامایی در خراسان‌جنوبی فعال است.

وی به بحث بهداشتی از نظر خدمات بهداشتی اشاره کرد و افزود: ۳۲۹ خانه بهداشت، ۱۰۳ مرکز جامع سلامت و ۱۶۵ پزشک در مراکز جامع سلامت در خراسان‌جنوبی خدمات‌دهی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در استان ۱۶۷۸ تخت بیمارستانی دولتی در ۱۵ بیمارستان داریم که وضعیت خراسان‌جنوبی در بخش بیمارستان و تخت‌های بیمارستانی خوب است.

موسوی میرزایی به آغاز ساخت بیمارستان در زیرکوه اشاره و اظهار کرد: بیمارستان خوسف با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال اتمام و بیمارستان طبس در حال ساخت و فعال است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر سه دستگاه MRI در خراسان‌جنوبی داریم و به زودی دستگاه MRI برای طبس و فردوس وارد استان می‌شود و بخش خصوصی نیز یک دستگاه MRI وارد استان خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۵۰ دستگاه سونوگرافی و ۱۱ سی‌تی‌اسکن فعال در استان داریم.

موسوی میرزایی عنوان کرد: دستگاه سی‌تی‌اسکن برای بیمارستان‌های بشرویه و درمیان نیز آماده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: طی دو ماه گذشته ۸۷ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های بهداشتی در نظر گرفته شده که ۳۲ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی یکسال گذشته بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی وارد استان شده یا خواهد شد.

موسوی میرزایی عنوان کرد: ۳۰ مجوز ایجاد داروخانه در استان طی یکسال گذشته صادر شده است.

وی افزود: ۶۵ کد رشته با چهار هزار و ۱۲ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: ۱۲۸ دانشجوی تخصص و ۱۹۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم پزشکی تحصیل میکنند.

انتهای پیام/۱۲۷