مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

۱۷۹ میلیارد تومان کمک مومنانه در خراسان جنوبی توزیع شد/ تشکیل قرارگاه های ملی قرآنی و مدرسه ساز در استان

هنری به هماهنگی فعالیت های جهادی و تشکیل قرارگاه جهادی ملی در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا دو قرارگاه ملی در خراسان جنوبی؛ قرارگاه جهادگران قرآنی و مدرسه ساز در استان تشکیل شده که برای اجرای بهتر و مدیریت کمک گرفته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی صبح امروز در مراسم شکوه هجرت تجلیل از فعالان جهادی استان خراسان جنوبی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره جهادگران آسمانی، اظهار کرد: شکوه هجرت بهانه ای برای تقدیر از جهادگران است.

وی افزود: پنج هزار جهادگر بسیجی استان در قالب کمیته حمایت در طرح شهید سلیمانی شرکت کردند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی به نهضت کمک مومنانه اشاره و بیان کرد: فعالیت های گسترده ای در زمینه های مختلف در این خصوص انجام شد و ۱۷۹ میلیارد تومان کمک های مردمی، نهادهای دولتی، غیر دولتی و خیران بین اقشار آسیب پذیر استان توزیع شده است.

هنری عنوان کرد: در راستای نهضت کمک مومنانه ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و قرض الحسنه پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: ۲۸ هزار و ۴۰۰ جهادگر در قالب ۲۷۳۰ گروه جهادی در استان فعالیت کردند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: گروه های جهادی ۲۰ نوع خدمت را با بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال ارائه کردند.

هنری با بیان اینکه گسترش فرهنگ جهادی و حضور مجموعه و نهادها را در گروه های جهادی شاهد هستیم، افزود: با تشکیل گروه های جهادی نیروهای مسلح و دانشگاه ها جهاد علمی، آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد و جلسات صلح و سازش انجام شده است.

وی به هماهنگی فعالیت های جهادی و تشکیل قرارگاه جهادی ملی در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا دو قرارگاه ملی در خراسان جنوبی؛ قرارگاه جهادگران قرآنی و مدرسه ساز در استان تشکیل شده که برای اجرای بهتر و مدیریت کمک گرفته خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: رشد و توسعه گروه های جهادی تخصصی و فنی را داریم که این مسئله باعث خدمات رسانی بهتر و بیشتر و رضایت مردم شده است.

هنری با بیان اینکه در نیروهای مسلح شاهد تشکیل گروه های جهادی هستیم، خاطرنشان کرد: در ناجا گروه جهادی داریم در مجموعه مرکز آموزش مرزبانی ناجا، سپاه، مرزبانی و نیروی هوایی ارتش گروه های جهادی شکل گرفته است.

وی عنوان کرد: ان شاءالله شاهد گسترش گروه های جهادی، تفکر و مدیریت جهادی در تمامی ادارات، سازمانها و نهادهای استان باشیم.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۵۷۲ پروژه کوچک و زودبازده با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به اتمام رسیده است.

هنری به بودجه ۲۰ درصد توازن اشاره کرد و افزود: در این راستا ۵۰۰ میلیارد ریال پروژه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان منعقد شده است.

وی عنوان کرد: مجمع خیران جهادی و محرومیت زدایی استان نیز بیش از ۳۵ میلیارد ریال پروژه در بخش آب شرب و کشاورزی با کمک خیران داشته است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی ۱۵ میلیارد ریال کمک قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و بسیج کشور را داشتیم.

هنری اظهار کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با اولویت آب شرب و آب کشاورزی در استان تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث اشتغال و تجلیل از صندوق های قرض الحسنه بسیج نیز طی ۱۷ آذر برنامه جداگانه ای خواهیم داشت.

انتهای پیام/۱۲۷