استاندار خراسان جنوبی:

۱۷ مرداد فرصتی برای یادآوری تلاش‌های صادقانه خبرنگاران است

استاندار خراسان جنوبی روز خبرنگار را گرامی و اظهار داشت: هفدهم مرداد، فرصتی برای یادآوری تلاش‌های صادقانه و متعهدانه خبرنگارانی است که سفیران آگاهی‌بخش و چشمان تیزبین جامعه هستند.

به گزارش خاورستان، پیام جواد قناعت به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار با این کلام مقام معظم رهبری آغاز شد که “اگر زحمات شما نباشد، این لحظه‌ها هرگز ماندگار نمی‌شود. شما آن را حفظ می‌کنید و در اختیار افکار مردم قرار می‌دهید. بدون این دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌های شما برای تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، این کارهای ما مثل یک چیزهای تثبیت نشده است”.

وی ادامه داد: هفدهم مرداد ماه، فرصتی برای یادآوری تلاش‌های صادقانه و متعهدانه خبرنگارانی است که سفیران آگاهی‌بخش و چشمان تیزبین جامعه‌اند، همان‌ها که به دور از هرگونه تکلف و تعلق، به روایتگری تحولات گوناگون اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و بین‌المللی می‌پردازند و با انتقال و پیگیری مسایل جامعه، برآنند تا امنیت، توسعه و بالندگی را برای ایران اسلامی به ارمغان بیاورند.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: اطلاع‌رسانی درست و آگاهی بخشی به‌موقع پیرامون حوادث و رخدادهای گوناگون، آن هم در بحبوحه دشواری‌های تحریم سلطه‌جویان، جنگ تمام عیار اقتصادی نظام استکبار، فشارهای سیاسی قدرت‌طلبان و کارزار رسانه‌ای معاندینی که امید مردم را نشانه گرفته‌اند، تنها از عهده سربازان و سرداران متعهد و بااخلاص عرصه قلم بر می‌آید که قلبشان برای آینده مام میهن می‌تپد و با وجود همه مرارت‌ها در حرفه‌ای که عنوان یکی از سخت‌ترین مشاغل را بر خود گرفته، نوید بخش فرداهایی روشن‌تر برای ام‌القرای ایران اسلامی‌اند.

وی بیان کرد: اینجانب ضمن تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، امام حسین علیه السلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز عرصه رسانه، ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به تلاشگران بصیر این کارزار تبریک و تهنیت عرض نموده، از درگاه ایزد منان برای خبرنگاران و روزنامه‌نگاران صدیق و دلسوز خراسان جنوبی، توفیق و سلامتی مسئلت دارم، امید که فعالان عرصه خبر و رسانه با تأسی از حضرت زینب سلام الله علیها در واقعه عاشورا، همواره پیام‌آور حق و حقیقت باشند.

“محمود صارمی” مسئول اسبق دفتر ایرنا در افغانستان ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷ به همراه دیپلمات‌های سفارت جمهوری اسلامی ایران، در مزار شریف افغانستان به شهادت رسید و شجاعت و ایثارگری این شهید وارسته موجب شد که روز شهادتش با تصویب شورای فرهنگ عمومی در تقویم رسمی کشور “روز خبرنگار” نام گیرد.

سردار محمدناصر ناصری از شهدای شاخص خراسان جنوبی نیز در این واقعه به شهادت رسید.