مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی:

۱۸۷ نفر برای انتخابات شوراها در خراسان جنوبی نام‌نویسی کردند

قهرمانی گفت: تا آخرین ساعت قانونی ۲۵ اسفندماه، ۱۸۷ نفر برای انتخابات شوراها نام‌نویسی کردند.

به گزارش خاورستان، مهدی قهرمانی مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی در گفت‌وگو با شبستان، اظهار کرد: تا آخرین ساعت قانونی ۲۵ اسفندماه‌جاری، ۱۸۷ نفر شامل ۱۷ نفر خانم و ۱۷۱ نفر آقا برای انتخابات شوراها ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه امروز نسبت به روزهای گذشته جهش خیلی زیادی را به لحاظ تعداد ثبت نامی ها نسبت به پنج روز گذشته داشته ایم، افزود: امیدواریم تا آخرین روز ثبت نام در ۲۶ اسفندماه ازدحام کاندیداهای ثبت نامی را شاهد باشیم، همچنین پیش بینی می شود تعداد کاندیداها به عدد سال های گذشته نزدیک شود.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: به جهت پیشگیری از بیماری کرونا در روند ثبت نام شوراها، بر ثبت نام غیر حضوری مانند اپلیکیشن موبایل آپ یا حضور در دفاتر پیشخوان دولت و استفاده از رایانه های شخصی تأکید شده بود، اما کاندیداها از روش های غیر حضوری استقبالی نداشتند و به روال سال های گذشته ثبت نام را به روش حضوری انجام داده اند.
قهرمانی ادامه داد: بیش از ۶۰ درصد کاندیداهای انتخابات شوراها با مراجعه حضوری به فرمانداری ها ثبت نام را انجام دادند.
وی به همه مجریان انتخابات توصیه کرد تا مُر قانون را رعایت کنند و عنوان کرد: از تمامی نخبگان و افرادی که فکر می کنند توانایی دارند درخواست می شود در عرصه انتخابات شرکت کنند، همچنین رای دهندگان هم سعی کنند تا انتخاب درستی را انجام دهند، چراکه چهار سال سرنوشت شهر به وسیله شوراهای انتخاباتی رقم خواهد خورد.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: روند ثبت نام شوراها تا پایان روز ۲۶ اسفند ادامه دارد و ساعت قانونی ۶ بعدازظهر؛ گزارش کلی از نحوه پوشش دهی، تنوع کاندیداها، مشاغل و تفکیک جنسیتی آن ها به رسانه ها و مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
انتهای پیام/۴