مدیرکل منابع طبیعی خراسان‌جنوبی:

۱۹ میلیارد تومان به اعتبارات بیابان زدایی خراسان جنوبی افزوده شد

نصرآبادی گفت: میزان اعتبارات بیابان زدایی استان در سال جاری ۲۲ میلیارد تومان بود که ۱۹ میلیارد تومان دیگر به این رقم اضافه شده است.

به گزارش خاورستان، علیرضا نصرآبادی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: متأسفانه در بودجه ۱۴۰۰ از محل صندوق توسعه ملی اعتباری چه برای بیابان زدایی و چه آبخیزداری در نظر گرفته نشده است در حالی که در استان‌هایی چون خراسان‌جنوبی با مشکلاتی در این حوزه‌ها رو به رو و به این اعتبار نیاز دارند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس در فصل بودجه در این خصوص پیگیری‌های لازم را داشته باشند.
نصرآبادی در خصوص اعتبار بیابان زدایی استان در سال جاری گفت: هر چند نسبت به سال گذشته بودجه ما ما کمتر ولی در هر حال معقول بود و در گام اول ۲۲ میلیارد تومان اعتبار داشتیم که در حال حاضر ۱۹ میلیارد تومان دیگر قطعی شده است.
وی در زمینه روند طرح زراعت چون در خراسان‌جنوبی نیز افزود: در این طرح علاقمندان با همکاری منابع طبیعی اقدام به کاشت گونه‌های سریع الرشد برای تأمین چوب مورد نیاز صنایع و کارخانه‌های ذغال سازی می‌کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تعهد ما در موضوع زراعت چوب ۵۰ هکتار بوده است، بیان‌کرد: ما طی یک قرارداد با یک شرکت در ۵۰ هکتار طرح زراعت چوب را داریم و در فردوس نیز طرح زراعت چون در ۵۰ هکتار پیگیری می‌شود.
نصرآبادی یادآور شد: در مجموع می‌توان گفت در حوزه طرح زراعت چوب ما دو برابر تعهد پیش رفته‌ایم که امیدواریم هم نیاز صنایع وابسته به چوب در استان را تا حدی برطرف کرده و هم در راستای کاهش قاچاق چوب نقش‌آفرین باشد.
انتهای پیام/۴