از ابتدای سال جاری؛

۲۰ تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی از کشف ۲۰ تن و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان،محمد رضا حسنی مقدم در نشست خبری به مناسبت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی عبوری برای قاچاق مواد مخدر به سمت استان های مرکزی کشور است، اظهارکرد: با تلاش نیروهای نظامی و امنیتی سال گذشته بیش از ۷۵ کشفیات مواد مخدر داشته ایم که ۵۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن داشته است.
وی میزان کشفیات مواد مخدر استان از ابتدای سال جاری تا کنون را ۲۰ تن و ۵۰۰ کیلو گرم اعلام کرد و افزود: کشفیات سال جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه دو هزار و ۴۵۰ نفر در زمینه قاچاق مواد مخدر دستگیر شده اند، عنوان کرد: توقیف خودرو های حامل مواد مخدر ۳۱ درصد افزایش داشته است.
به گفته وی از ابتدای سال جاری چهارعملیات مهم انهدام باندهای مواد مخدر را داشته ایم که ۵ تن مواد مخدر کشف شده است.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه تقویت ایستگاه های بازرسی و تجهیز آن به دستگاه های مدرن در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: در معبر ماهیرود که تردد وجود دارد برنامه ریزی برای تقویت و تجهیز در برنامه قرار دارد.
اجرای ۱۸ عنوان برنامه محوزی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر
حسنی مقدم از اجرای ۱۸ عنوان برنامه محوری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: نمایشگاه های سیار، برگزاری کارگاه های آموزشی، طرح یاری گران زندگی، تجلیل از خانواده شهدا و فعالین مبارزه با موادمخدر، افتتاح خانه‌های ورزش و روستایی و همایش های ورزشی از جمله برنامه های این هفته است.
وی ساماندهی معتادان متجاهر، درمان مادران باردار و شیرده معتاد، درمان کودکان و دانش آموزان معتاد، راه اندازی مراکز تعطیل شده درمان اعتیاد و راه اندازی مرکز ماده ۱۶ در استان را از اولویت های سال جاری اعلام کرد.
دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۸۶ مرکز درمان اعتیاد در استان وجود دارد، تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۸۵۰ معتاد تحت پوشش مراکز درمان و کاهش آسیب اعتیاد در استان قرار دارند.
انتهای پیام /۳