فرمانده مرزبانی کشور :

۲۰ میلیارد تومان برای ارتقای مرزبانی به خراسان جنوبی اختصاص یافت

گودرزی با تاکید بر اینکه مرزبانی استان خراسان جنوبی به دلیل وجود نیروهای متدین و صبور از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است، گفت: در راستای ارتقای مسائل حوزه مرزبانی به این استان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار واگذار شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سردار احمدعلی گودرزی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تسلیت ایام رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، اظهار کرد: آیت الله عبادی افتخار این دیار و افتخار کشورمان هستند، که شخصیتی معنوی و پر خیر و برکت اند.
فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه گفت: در آستانه روز چهاردهم خرداد هستیم که این ایام را تسلیت عرض می کنم، و غفران و رحمت واسع الهی را برای امام خمینی(ره) دارم که اگر ایشان ابروهای خود را بهم می‌کشید تمام معادلات جهان بهم می خورد، و امروز در سوگ این بزرگ مرد هستیم.
وی با اشاره به آیه « مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ»، ادامه داد: مرزبانان در راستای این آیه شریفه حرکت می کنند و افتخارشان این است که با خدای خود عهد بسته اند که هم در کار مهم پلیسی خود انجام وظیفه کنند و هم به وعده ای که در قرآن کریم اشاره شده، پایبند باشند.
سردار گودرزی بیان کرد: مرزبانان امروز ادامه دهندگان راه رزمندگان دفاع مقدس هستند و توفیق الهی است که مرزهای جمهوری اسلامی را حفظ می کنند، مرزبانی نیروی انتظامی امروز به سمت تراز جمهوری اسلامی حرکت می کند، از گذشته در این نیرو زحمات زیادی کشیده شده است و فرمانده کل قوا، مقام معظم رهبری نیز به مرزبانی نگاه ویژه ای دارند.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی افزود: یکی از همکاران مرزبان هنگامی که نزد مقام معظم رهبری رفته بودند، از ایشان خواسته بودند مرزبانان را دعا کنند، و امام خامنه ای(مدظله العالی) نیز فرموده بودند، شبی نیست که سر به بالین بگذارم و مرزبانان را دعا نکنم، با این تهدیداتی که دشمنان برای ایران اسلامی درست کرده اند، با وجود رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل در منطقه، تهدیدات فراوانی در مرزهای جمهوری اسلامی وجود دارد، اما به فضل الهی این تهدیدات با تلاش های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به خصوص نیروی انتظامی جمهوری اسلامی تحت فرمان فرمانده کل قوا نسبت به ایجاد امنیت پایدار در جامعه موفق بوده است.
سردار گودرزی با بیان اینکه مرزبانی نیروی انتظامی از هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز های جمهوری اسلامی را پاسداری می کند، گفت: مرزبانان هم در راه خدا تلاش می کنند و هم با دشمن خارجی مقابله می‌کنند، به طوری که اگر لحظه‌ای درنگ کنیم؛ چندین تن مواد مخدر وارد کشور می شود که بسیار خانمان سوز است، هفته گذشته در آب های جنوبی کشور در یک عملیات یک روزه محرمانه نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق که بیشتر آن غذا و قلاده سگ بود، کشف شد.
وی در ادامه افزود: گاهی گفته می شود، آیا واقعا مشکل کشور ما غذای سگ و قلاده سگ است؟
سردار گودرزی بیان کرد: مرزبانی نیروی انتظامی امروز با ۵۷ هنگ مرزی که هرکدام از استعداد بسیار ارزشمندی برخوردار هستند از کیان کشور دفاع می کنند.
وی عنوان کرد: استان خراسان جنوبی استان پر خیر و برکتی است، در سال ۸۹ که در این استان بودم، طرحی را در این استان شروع کردیم به نام مدیریت کیفیت در نیروی انتظامی، که پایه ای شد که در کشور مورد استقبال قرار گرفت و امروز بیش از پنج هزار کلانتری و پاسگاه های پلیس در کشور محیط خوش آیندی دارند و سربازان محل خدمت شادابی داشته و روحیه آنها بالا است.
سردار گودرزی با اشاره به اینکه امروز اقتدار سازمانی نیروی انتظامی مصداق فرمایش حضرت علی(علیه السلام) است که می فرمایند باید راسخ قول و راسخ العمل باشند و صلابت در عین نرمی داشته باشند، افزود: نیروی انتظامی امروز در برابر متخلفین مقتدر و با صلابت و در مقابل عموم مردم که ۹۹ درصد جمعیت را شکل می‌دهد و قانون را رعایت می کنند، با احترام و با عطوفت است و خود را خادم مردم می دانند.
وی با بیان اینکه مرزبانی استان خراسان جنوبی به دلیل وجود نیروهای متدین و صبور در این استان از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است، گفت: در راستای ارتقای مسائل حوزه مرزبانی به این استان ۲۰ میلیارد تومان اعتبار واگذار شده است.
فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه با اشاره به اینکه امروز مرزبانی به بلوغ لازم رسیده است، بیان داشت: امروز تلاش های نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی این است که پرچم انقلاب اسلامی با دست فرمانده کل قوا به دست امام زمان(عج الله تعالی فرجه) برسد، در کنار تلاش های امنیتی، در جبهه فرهنگی نیز مرزبانی برنامه هایی اجرا می کند و تلاش می کنیم تا در مرزی ترین نقاط فرآیند رای گیری با امنیت کامل صورت پذیرد چرا که هر رای یک ایرانی تیر مستقیمی به قلب دشمنان است.
وی تاکید کرد: امروز می توانیم بگوییم که فقط با یگان های مرزبانی جمهوری اسلامی، اسرائیل نابود شدنی است، به طوری که در مرزها می بینم که سربازان گریه می کنند که ما را به سوریه و لبنان اعزام کنید تا در مقابل صهیونیست ها قرار بگیریم، با عنایت خداوند مرزبانی به وظایف خود خوب عمل می کند اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم.
سردار گودرزی در پایان یادآور شد: مقام معظم رهبری سال گذشته مرزبانی را به مسابحه یک نیرو در تابعیت شخص فرمانده نیرو، با یک ستاد عمومی و تخصصی خاصی ارتقا پیدا دادند و امروز مرزبانی ناجا یک نیروی کارآمد و قابل قبول در سطح کشور است که می تواند از پس وظایفش بر بیاید.
انتهای پیام /۳