مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی:

۲۷۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات خراسان جنوبی اختصاص یافت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: سال گذشته ۲۷۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، ناصر نبی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی شب گذشته در مراسم جشن روز خبرنگار، اظهار کرد: روز خبرنگار روز ارج نهادن به قلم و فرهیختگانی است که با قلم خود دریچه‌ای رو به رشد مردم می‌گشایند.
وی با بیان این‌که خبرنگار صدای مردم است، افزود: پاسداشت خبرنگار، پاسداشت حق‌گویی و حق‌پویی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که خبرنگار وجدان بیدار و چشم بینای مردم است و سوال آنان سوال مردم و نقد آنان دل مشغولی جامعه است، گفت: مدیران و مسئولان پاسخگوی صادقی برای مردم، مطالبات رسانه‌ها و جامعه باشند.
نبی‌ز‌اده با بیان این‌که خبرنگاران عشق بی‌منت به مردم و دغدغه نظام و علاقه به توسعه اقتصادی استان دارند، یادآور شد: دشمن بی‌پرده تمام توان خود را برای به زانو در آوردن ملت پرافتخار ایران اسلامی به‌کار گرفته و جنگ تمام عیار اقتصادی به راه انداخته است بی‌شک نقش مطبوعات در این میان برای تقویت انسجام ملی و اراده عمومی و گسترش امید و نشاط در جامعه بی بدیل است.
وی افزود: علی رغم تمام مشکلات، خبرنگاران خراسان‌جنوبی تمام تلاش خود را برای ایجاد بستر نشاط و امید به کار می‌گیرند و توجه خود را به توسعه همه جانبه استان معطوف می‌کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده سال گذشته ۲۷۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات اختصاص یافته است.
نبی‌زاده با اشاره به این‌که در سه ماهه نخست امسال۲۳۰ میلیون تومان یارانه به مطبوعات اختصاص یافت، تصریح کرد: همچنین در سال گذشته ۵۰ تن کاغذ با ارز وارداتی و دولتی و در سال جاری ۲۳ تن کاغذ در اختیار نشریات قرار گرفته است.
وی افزود: در حال حاضر ۱۳۰ نفر از خبرنگاران خراسان‌جنوبی بیمه هستند و به دنبال رفع مشکل بیمه‌ای سایر خبرنگاران نیز هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: همچنین برای حل مشکل مسکن خبرنگاران پیگیری‌ها و تلاش‌هایی انجام می‌شود.
نبی‌زاده بیان کرد: خوشبختانه با رایزنی‌های انجام شده ساخت خانه مطبوعات در استان آغاز شد و امیدواریم با تامین اعتبارات مورد نیاز به بهره برداری برسد. که با احداث این پروژه اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.
سمانه سالاری مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان‌جنوبی نیز در این مراسم، اظهار کرد: خبرنگاران خراسان‌جنوبی پا به پای مدیران و مردم گام برمی‌دارند و با وجود دغدغه‌های بسیار خود، اما از مسائل و مشکلات مردم غافل نیستند.
وی با تاکید بر این‌که هدف از برگزاری از این جشن ایجاد صمیمیت و دورهمی خبرنگاران است، گفت: سختی کار خبرنگاران و دغدغه آنها برای مشکلات مردم بر همگان مشهود است و خانه مطبوعات در حوزه های مختلف آموزشی و رفاهی برای این قشر، گام‌هایی برداشته است.
سالاری بیان کرد: در فصل تابستان تلاش می‌شود سانس های ورزشی ویژه خبرنگاران رزرو شود و با چند مجموعه فرهنگی برای اوقات فراغت اعضای خانه مطبوعات هماهنگ شده و از خدمات بهره مند شده اند.
وی با بیان این‌که ساخت خانه مطبوعات استان با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری آغاز شده، ادامه داد: امیدواریم با ساخت این مجموعه شاهد اتفاقات خوبی برای جامعه خبرنگاران استان باشیم.
انتهای پیام/ ۱۳۲