صبح امروز صورت گرفت؛

۲۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در خراسان جنوبی افتتاح شد

مدیر کل فنی و حرفه ایی خراسان جنوبی گفت: به مناسبت هفته ملی مهارت امروز به صورت همزمان 27 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان افتتاح شد.

به گزارش خاورستان،حسین خوش آیند مدر کل آموزش فنی و حرفه ایی خراسان جنوبی در مراسم افتتاح این آموزشگاه‌ های آزاد فنی و حرفه ای در استان با حضور مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی، اظهار کرد:در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر واگذاری امور به بخش خصوصی با راه‌اندازی آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای به دنبال تحقق این مهم هستیم.
وی با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای به‌ عنوان متولی آموزش‌های مهارتی در تمامی سطوح نسبت به تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر و ارتقای مهارت افراد اقدام می‌کند، افزود: آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه ای استان در امر اشاعه و ترویج آموزش‌های مهارتی نقش فعالی دارند.
مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی از فعالیت ۱۶۲ آموزشگاه آزاد با ۲۸۰ حرفه آموزشی در سال گذشته در استان خبر داد و بیان کرد: این مراکز سالانه به طور متوسط بیش از ۱٫۵ میلیون نفر ساعت آموزش را به سرانجام می‌رسانند.
خوش آیند با بیان اینکه طی چهار ماهه نخست امسال ۳۴۷ هزار و ۵۸۲ نفر ساعت آموزش در بخش غیردولتی ارائه شده، افزود: به مناسبت هفته ملی مهارت امروز به صورت همزمان ۲۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان افتتاح شد.
وی ادامه داد: متقاضیان تاسیس آموزشگاه های فنی و حرفه ای با مراجعه به اداره آموزشگاه های آزاد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ضمن رعایت ضوابط قانونی موجود و دارا بودن شرایط، می‌توانند در ۲۱ رشته مجوز دریافت کنند.
لازم به ذکر است رشته‌های امور اداری، گردشگری، بهداشت و ایمنی، هتلداری، مخابرات، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، صنایع چوب، مکانیک، الکترونیک، کشاورزی، صنایع غذایی، هنرهای تزئینی، منابع طبیعی و محیط زیست، خدمات آموزشی، حمل و نقل و برق از جمله رشته‌های است که متقاضیان می توانند برای آن اقدام به دریافت مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای کنند.
انتهای پیام/