تا سومین روز از نمایشگاه؛

۳۰ میلیون ریال محصولات صنایع دستی درمیان به فروش رفت

شهسواری گفت: ۳۰ میلیون ریال محصولات صنایع دستی این شهرستان تا سومین روز از فعالیت چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان به فروش رفت.

به گزارش خاورستان، اسماعیل شهسواری رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمیان با اشاره به چهارمین نمایشگاه سراسری خراسان جنوبی بیان کرد: پنج غرفه از شهرستان درمیان در این نمایشگاه حضور دارند.
وی ادامه داد: همچنین پنج صنعتگر در رشته های سوزن دوزی، رودوزی سنتی، چرم دوزی، جاجیم بافی، سکه دوزی و تراش سنگ های قیمتی در این نمایشگاه حضور دارند.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمیان اظهار کرد: تا سومین روز از فعالیت این نمایشگاه قریب به ۳۰ میلیون ریال از محصولات صنایع دستی شهرستان درمیان به فروش رفته است.
شهسواری با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار صنعتگر در این شهرستان شناسایی شده اند، گفت: از این تعداد ۶۰۰ نفر کارت شناسایی دریافت کرده اند.
وی بیان کرد: در سطح روستاها و مناطق عشایری شهرستان درمیان افراد زیادی در رشته های صنایع دستی فعالیت دارند اما کارت شناسایی ندارد.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درمیان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰ میلیون ریال از محل فروش صنایع دستی عاید صنعتگران شده است.
وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه ها بستری مناسب برای فروش صنایع دستی است، گفت: همچنین برگزاری اینگونه از نمایشگاه ها هنرمندان را به بازارهای داخل و خارج وصل می کند.
انتهای پیام/ ۱۳۲