طی 6 ماه گذشته؛

۳۶۰۰ امدادگر خراسان‌جنوبی آموزش دوره‌های توان افزایی را فرا گرفتند

اسعدزاده معاون جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: در نیمه نخست سال جاری سه هزار و ۶۰۴ امدادگر آموزش‌های ارائه شده در دوره های توان افزایی و مرور تمرین ها را فرا گرفتند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حمزه اسعد زاده معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت کار هلال احمر در امر امداد و نجات، اظهار کرد: تیم‌های عملیاتی، امدادگران و نجات گران باید قبل از وقوع حادثه، آمادگی‌های لازم برای رویارویی با حوادث را داشته باشند.
وی افزود: هرچه آموزش‌های امدادی را به سطوح مختلف جامعه هدایت کنیم، کمک شایسته‌ای به امداد و نجات می‌شود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه‌هایی در راستای حفظ آمادگی امدادگران و مرور تمرین‌ها و آموزش‌ها در دستور کار قرار گرفته و در این راستا در نیمه نخست سال جاری سه هزار و ۶۰۴ امدادگر آموزش‌های ارائه شده در دوره‌های توان افزایی و مرور تمرین‌ها را فرا گرفتند.
اسعدزاده عنوان کرد: برگزاری ۹۴ مانور و تمرین‌های عملیاتی برای ۹۱۶ شرکت کننده، توان افزایی پنجشنبه‌های پایگاه‌های امداد و نجات برای یک‌هزار و ۴۹۵ نفر و برگزاری توان افزایی پنج شنبه‌های امدادی کارکنان برای ۲۲۰ نفر از جمله اقدامات انجام شده در راستای مرور دانسته‌های امدادگران و افزایش سطح توانمندی آن‌ها بوده است.
وی توان افزایی نیروهای عملیاتی شعب برای ۷۰۳ داوطلب را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: دوره تخصصی عمومی امداد برای ۲۲ شرکت کننده و دوره‌های تخصصی جاده، نجات برای ۳۱ نفر در راستای ارتقای توان عملیاتی هلال احمر برای آمادگی در برابر حوادث غیر مترقبه و ۲۵ دوره باز آموزی شهرستانی از دیگر اقدامات انجام شده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این‌که ۲۷۰ داوطلب آموزش های ارائه شده در این دوره ها را فراگرفته اند، افزود: این آموزش ها در زمینه امدادهای جاده‌ای، ارتفاع، آوار، اسکان و پیش بیمارستانی بوده است.
اسعدزاده اظهار کرد: برگزاری این گونه از برنامه‌های آموزشی همواره مورد توجه بوده و در طول سال در قالب طرح‌های مختلف اجرایی می‌شود.
وی عنوان کرد: نیاز است امدادگران نیز متناسب با افزایش پیشرفت علم و حوادثی که به طبع صنایع جدید رخ می‌دهد، مجهز شوند.
انتهای پیام/۱۲۷