۳۸۰ میلیون دلار کالا از خراسان جنوبی صادر شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: ارزش کالاهای صادراتی این استان در نیمه نخست امسال ۳۸۰ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خاورستان، عباس جرجانی روز پنجشنبه به مناسبت ۲۹ مهر روز ملی صادرات به رسانه‌ها اظهار کرد: سهم کالاهای صادراتی تولیدی استان خراسان جنوبی در این مدت ۶۵ میلیون دلار بوده که افزایش ۱۴ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: عمده اقلام صادراتی استان در ۶ ماه اول سال جاری شامل صیفی‌جات، سیمان، کاشی، روغن سوخت تقطیری، هیدروکربن حاصل از بازیافت خاک‌های مستعمل رنگ‌بر، هیدروکربن سبک، گازوئیل، قیر، میلگرد و خرما بوده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: اغلب این اقلام به کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان و ترکمنستان صادر شده است.

وی ارزش واردات استان را در این مدت ۱۱ میلیون دلار اعلام کرد و افزود: عمده اقلام وارداتی به خراسان جنوبی شامل قطعات مربوط به خط تولید کاشی، لوازم و قطعات مربوط به معدن کائوچو، کلروبوتیل، بذر یونجه، ترنجبین، شاهدانه بوداده و زغال‌سنگ شسته نشده بوده که از کشورهای امارات، گرجستان و افغانستان وارد شده است.

جرجانی بیان کرد: همچنین نیمه نخست امسال هزار و ۴۱۵ کامیون ترانزیتی در این استان کالاهایی به وزن ۴۵ هزار و ۲۵۶ تن را ترانزیت کردند که از نظر وزنی ۵۳ درصد و از نظر تعداد ۴۸ درصد افزایش یافته است.

وی در پایان گفت: مهمترین اقلام ترانزیتی در این مدت روغن صنعتی، شکر، فوفل، مرغ منجمد و آرد بوده است.

انتهای پیام/۱۰