مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر:

۴۸۹ هزار زن بیمه شده در کشور داریم/ پیگیری افزایش حقوق مستمری بگیران به ۲۵ درصد

شیرکانی گفت: در حال حاضر ۴۸۹ هزار نفر زن بیمه شده در کشور داریم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بعد از ظهر امروز در نشست ویدئو کنفرانسی با خبرنگاران سراسر کشور، اظهار کرد: در کشور یک میلیون ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال و ۱۳۰ هزار نفر مستمری بگیر داریم.
وی با بیان این‌که در حوزه نقل و انتقال سوابق بیمه ای هیچ مشکلی وجود ندارد، افزود: بحث خرید خدمت سربازی برای جوانان جامعه هدف از طرف وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال پیگیری است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیان کرد: سیاست سرمایه گذاری ما سهامداری است نه بنگاه‌داری و صندوق در بحث معوقات فاصله های زیر یکسال را میپذیرد و مشکلی ندارد اما بیش از یکسال امکان خرید بیمه وجود ندارد.
شیرکانی عنوان کرد: در کشور ۱۸۰۰ کارگزار داریم و طی سال گذشته شمار بیمه شده های کشور به ۲۳۶ هزار نفر رسیده که طی ۱۵ سال گذشته رکود بوده است.
وی از فعال شدن بیمه شده های غیر فعال خبر داد و افزود: طرح فعال شدن بیمه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در کشور از اسفند ماه سال گذشته آغاز شده که تاکنون ۹۲ هزار نفر به طرح بیمه فعال اضافه شدند‌.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در مورد بیمه زنان، گفت: بیشترین رشد بیمه را در حوزه زنان داشتیم و یکی از هدف گذاری های ما در سال ۱۴۰۰ این است که زنان سرپرست خانوار فاقد بیمه را بیمه کرده و هیچ زن فاقد بیمه ای نداشته باشیم.
شیرکانی عنوان کرد: در حال حاضر ۴۸۹ هزار نفر زن بیمه شده در کشور داریم.
وی در مورد بیمه برای جوانان، خاطرنشان کرد: به هر جوانی که بیش از ۳۰ سال حق بیمه پرداخت کند حقوق بازنشستگی بیشتری پرداخت می‌شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیان کرد: پیگیری های لازم در خصوص افزایش حقوق مستمری بگیران به ۲۵ درصد انجام شده که اگر موافقت هییت وزیران را بگیریم از همین ماه اعمال خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷