۵۲ درصد خانه‌های روستایی خراسان جنوبی مقاوم‌سازی شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی از مقاوم سازی ۵۲ درصد واحدهای مسکن روستایی خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان برخورداری روستاهای استان از اجرای طرح هادی به ۶۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگارخاورستان، علی اصغر آسمانی مقدم صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت سالروز ملی روستا و عشایر اظهار کرد: طی هشت سال گذشته اجرای طرح هادی ۲۸۰ روستا انجام شده و میزان برخورداری روستاهای استان از اجرای طرح هادی اکنون به ۶۳ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طرح هادی ۳۲۹ روستای بالای ۲۰ خانوار استان نیز تهیه شده است، ادامه داد: در این مدت طرح هادی ۱۱۳ روستا نیز بازنگری شده است.

آسمانی مقدم از بهره‌مندی صاحبان ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی طی چهار سال گذشته از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر خبر داد و بیان کرد: همچنین تعداد ۴۹۷ واحد نیز شامل ۲۶۲ واحد احداثی و ۲۳۵ واحد تعمیری از اعتبارت حوادث، بازسازی یا تعمیر شدند.

وی افزود: با اقدامات انجام شده طی هشت سال اخیر، برخورداری خراسان جنوبی از واحدهای مقاوم سازی شده در روستاها اکنون به بیش از ۵۲ درصد رسیده است و نسبت به میانگین کشوری تقریباً برابری می‌کند.

انتهای پیام/۱۰