مدیر هماهنگی ترویج جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

۵۲ نفر کشاورز خراسان جنوبی تولیدکننده برتر ملی و استانی شدند

شیبانی گفت: امسال ۴۲ نفر از تولیدکنندگان بخش کشاورزی خراسان جنوبی برتر استانی و ۱۰ نفر تولیدکننده برتر ملی شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شراره شیبانی مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی اداره کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی صبح امروز در سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی بخش کشاورزی، اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه های جهاد کشاورزی شناسایی و معرفی تولید کنندگان برتر و الگوهای موفق بخش کشاورزی به منظور ارج نهادن به زحمات تلاشگران عرصه تولیدی بخش کشاورزی، ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین سایر بهره برداران بخش کشاورزی است.
وی با بیان اینکه این امر مهم به مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی محول شده، افزود: در همین راستا کمیته فنی انتخاب و معرفی تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی متشکل از نمایندگان بخش های فنی و تخصصی به دبیری مدیریت ترویج در استان و اداره آموزش و ترویج در شهرستان ها تشکیل شده است که در بازه زمانی یکساله این کمیته ها وظیفه پیگیری فرآیند شناسایی و انتخاب نمونه ها را برعهده دارند.
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی اداره کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: کارشناسان مروج پهنه افراد واجد شرایط را بر اساس شاخص افرایش تولید در واحد سطح، کاهش مصرف آب، سلامت و کیفیت تولید، تلفیق دانش بومی و تکنولوژی های از سطح دهستانها شناسایی و به کمیته شهرستان معرفی می‌کند.
شیبانی عنوان کرد: پس از تکمیل پرسشنامه های مربوطه، بازدیدهای میدانی، کیل گیری و ثبت رکورد به کمیته استانی جهت ارزیابی و داوری نهایی معرفی می‌شوند.
وی اظهار کرد: در سال جاری تعداد ۱۷۱ پرونده از مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها به ستاد استان جهت بررسی ارسال شده که بیشترین آنها ۳۷ فقره در حوزه ترویج و کمترین ۴ فقره در حوزه شیلات و آبزیان بوده است.
مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی اداره کل جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: پس از بررسی های نهایی این پرونده ها تعداد ۴۲ نفر تولید کننده برتر در سطح استان انتخاب شدند که از این تعداد ۳۳ نفر آقا و ۹ نفر خانم هستند.
شیبانی بیان کرد: شهرستان طبس با ۸ نفر بیشترین تولید کننده نمونه استانی را به خود اختصاص داد.
وی خاطرنشان کرد: در سطح ملی امسال تعداد ۵۴ پرونده از تولید کنندگان بخش کشاورزی به ستاد مرکزی در موسسه آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی ارسال شد که پس از بررسی پرونده‌ها و بازدیدهای میدانی کارشناسان وزارت تعداد ۱۰ نفر از تولیدکنندگان استان موفق به کسب رتبه ملی شدند و از نظر تعداد منتخبین رتبه سوم کشوری را در بین سایر استان‌ها کسب کردند.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۱/ ۴