شهردار بیرجند گفت:

۵۵ میلیارد ریال تجهیزات برای آتش نشانی بیرجند خریداری شد

از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۵ میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات آتش نشانی هزینه شده و با توجه به زیرساخت‌های شهری از جمله سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، شهر یک گام موثر به ایمن‌تر شدن نزدیک شده است.

به گزارش خاورستان، مهدی بهترین روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: برخی از این تجهیزات اولین بار در سازمان آتش نشانی شهرداری تامین می‌شود.

وی افزود: این تجهیزات در چند نوبت شامل ۲ دست لباس شیمیایی، ماسک غواصی فول فیس، قایق غواصی، چهار دستگاه تنفسی کامل، ۶ عدد کپسول دستگاه تنفسی، ۲ عدد چراغ قوه ضد انفجار، نازل فوم‌ساز، ۶ دستگاه پمپ لجن‌کش، سه دستگاه اینداکتور و تجهیزات امداد و نجات با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال خریداری و تحویل سازمان آتش نشانی شد.

شهردار بیرجند گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده علاوه بر خریدهای فوق، ۵۰ دست لباس تخصصی آتش نشان با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال خریداری شد که در روزهای آتی به تجهیزات این سازمان افزوده خواهد شد.

وی تجهیز یک دستگاه کامیون ۱۰ تن از ماشین‌آلات موجود در شهرداری به کاربری آتش نشانی و خرید خودرو کاپرا دوکابین را با توجه به نیاز این سازمان از دیگر موارد در دست اقدام عنوان کرد.

بهترین درباره تجهیز و نوسازی ساختمان ایستگاه‌های آتش نشانی گفت: عملیات عمرانی بازسازی نما ایستگاه سجادشهر به اتمام رسیده و نوسازی آسایشگاه و نما ایستگاه غفاری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه رسیدگی به سازمان آتش نشانی در مدیریت جدید شهری مورد توجه ویژه است افزود: دوره‌های آموزشی آتش نشانان باید مستمر و با هدف افزایش و ارتقای سطح دانش، آمادگی و مهارت آتش نشان برای امدادرسانی بهتر در حوادث باشد که هرچه این مهارت‌ها به هنگام و بهینه باشند، عملکرد سازمان در پیشگیری و مقابله با حوادث و سوانح مناسب‌تر خواهد بود.

شهردار بیرجند اظهار داشت: در همین راستا اولین بار در کشور و در جهت ارتقای سطح آمادگی و مهارت غواصان آتش نشانی بیرجند و شهرستان‌های استان خراسان جنوبی، دوره تخصصی غواصی براساس استانداردهای NFPA و OSHA در بندهای استان و آب‌های کدر با دید کم، با حضور مربی بین‌المللی برگزار شد.