فرماندار درمیان:

۶۰ روستای شهرستان درمیان با تانکر آبرسانی می‌شود

بخشی گفت: ۶۰ روستا در شهرستان درمیان با تانکر آبرسانی می‌شود.

به گزارش خاورستان، جلسه بررسی وضعیت و مدیریت آبرسانی مجتمع فخرود شهرستان درمیان برگزار شد.
حسینعلی بخشی فرماندار درمیان در این جلسه بر ضرورت بازنگری در طرح‌ها و شبکه‌های موجود انتقال آب، رفع نواقص فنی شبکه، تعویض کنتورهای معیوب، انجام تعمیرات خط انتقال در اسرع وقت و انجام اقدامات جهت کاهش هدر رفت آب تاکید کرد.
وی برخورد قانونی جدی با انشعابات غیر مجاز و مصرف کنندگان خارج از عرف آب شرب بهداشتی، پرداخت مطالبات معوق جهت افزایش انگیزه آبداران در ادامه خدمت‌رسانی مطلوب و مضاعف را از مهمترین برنامه‌ها و پیشنهادات جهت ساماندهی وضعیت آبرسانی به مردم عزیز شهرستان که از آب شرب تامین شده این مجتمع برخوردار هستند برشمرد.
فرماندار درمیان از آبرسانی سیار با تانکر به ۶۰ روستای شهرستان درمیان خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین خزاعی امام جمعه اهل تشیع اسدیه نیز در این جلسه توصیه به صرفه جویی و مدیریت مصرف آب توسط همه مردم روستاهای مجتمع و عدالت در توزیع آب در روستاها را در شرایط کنونی سخت کم آبی بسیار ضروری دانست.
برخورد قانونی با مشترکان دارای انشعاب غیر مجاز و پر مصرف
خزاعی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نیز با اشاره به وجود قوانین بازدارنده مناسب جهت برخورد با مشترکینی که انشعاب غیر مجاز آب دارند، گفت: با مشترکانی که مصرفشان خارج از نرم مشخص شده به ازای هر خانوار است برخورد می‌شود.
وی افزود لزوم پیگیری مستمر امورات مردم بخصوص تامین آب شرب در شرایط شیوع بیماری کرونا و مشارکت عمومی برای عبور از شرایط سخت کم آبی و سهمیه بندی در روستاها را بسیار حائز اهمیت است.
مجتمع فخرود در شهرستان درمیان کار آبرسانی به ۱۸ روستای بخش مرکزی را انجام می‌دهد که حدود دو ماه می‌شود با کم آبی مواجه شده و اهالی روستاهایی که از این مجتمع آبرسانی می‌شود تنها چند ساعت در شبانه روز آب دارند.
انتهای پیام/۱۲۷