رئیس پلیس راه خراسان جنوبی:

۶۲ نقطه حادثه خیز جدید در خراسان جنوبی شناسایی شد/ بالا بودن میانگین سرعت در استان

رضایی با بیان اینکه ۶۲ نقطه حادثه خیز جدید در خراسان جنوبی شناسایی شده، گفت: میانگین سرعت در شب در کشور ۷۸ کیلومتر بر ساعت اما در خراسان جنوبی ۸۹ کیلومتر بر ساعت یعنی ۱۱ کیلومتر بالاتر از کشور است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ علیرضا رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه و به مناسبت هفته خبرنگار، اظهار کرد: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور و دارای ۷۹۰ کیلومتر راه یکطرفه است.

وی با بیان اینکه در استان ۲.۵ درصد بزرگراههای کشور را داریم، افزود: میانگین سرعت در شب در کشور ۷۸ کیلومتر بر ساعت اما در خراسان جنوبی ۸۹ کیلومتر بر ساعت یعنی ۱۱ کیلومتر بالاتر از کشور است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی در مورد دلایل تصادفات در استان، بیان کرد: اینکه در خراسان جنوبی جاده های نامناسب و خودروهای نا ایمن است، درست اما اگر سرعت مطمئنه و مجاز رعایت شود کمتر شاهد تصادفات خواهیم بود.

رضایی اظهار کرد: میانگین تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده های استان خراسان جنوبی ۲۱ درصد بوده در حالی که در سایر جاده های کشور ۱۴ درصد است.

وی عنوان کرد: بیشترین تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها مربوط به شهرستانهای بیرجند و فردوس است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۹ درصد متوفیان جاده ای در بیمارستانها فوت میکنند، گفت: این آمار فوت در بیمارستان بسیار زیاد است و باید بحث ترومای بیمارستانها فعال شود.

رضایی تصریح کرد: روند اصلاح نقاط حادثه خیز در استان کم است و از ۳۱ نقطه حادثه خیز شناسایی شده در گذشته ۱۳ نقطه برطرف شده و مابقی نقاط حادثه خیز در حال برطرف شدن میباشد.

وی از شناسایی ۶۲ نقطه حادثه خیز جدید در استان خبر داد و گفت: این نقاط حادثه خیز نیازمند رفع مشکل است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در بحث تصادفات ۱۹ درصد سهم پلیس و ۸۱ درصد سهم سایر دستگاه ها است که برای کاهش تصادفات در استان باید همه دست به دست هم داده و همکاری کنیم.

انتهای پیام/۱۲۷