فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی:

۶۴ میلیارد تومان خدمت به نیازمندان خراسان جنوبی ارائه شد

قاسمی گفت: امسال طی دو مرحله رزمایش کمک های مومنانه در استان، ۶۴ میلیارد تومان خدمت در سطح استان به مردم ارائه شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در رزمایش کمک های مومنانه به مناسبت دهه کرامت در استان اظهار کرد: از عید نوروز امسال تا ابتدای تیرماه ۲ مرحله رزمایش کمک های مومنانه در سطح استان اجرا شده است.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: در مجموع ۶۴ میلیارد تومان کمک مومنانه شامل ۴۰ میلیارد تومان خدمات رایگان و ۲۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات بین نیازمندان توزیع شده است.
قاسمی با بیان اینکه ۴۸ هزار و ۴۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است، ادامه داد: ارزش ریالی هر بسته معیشتی حداقل ۳۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.
وی از توزیع ۵۰۹ دست کفش و لباس، هزار و ۲۹۶ لوازم زندگی خبر داد و افزود: همچنین چهار هزار و ۲۵۲ کارت هدیه، ۵۵۰ هزار ۸۸۲ پرس غذای گرم، ۴۱۲ هزار و ۶۲۰ قرص نان، چهار هزار و ۹۲۲ کیلوگرم گوشت قربانی، ۳۰ هزار و ۴۲۰ بسته بهداشتی، آزادسازی ۳۱ زندانی جرایم غیرعمد، توزیع ۲۱۶ سری جهیزیه و مراسم ازدواج آسان، راه اندازی ۲۰ کارگاه تولیدی و اشتغال ۶۶ نفر از جمله خدمات ارائه شده به نیازمندان در رزمایش کمک مومنانه است.
فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره بهسازی و مرمت ۷۰ خانه محرومان در استان، گفت: در این مراحل رزمایش کمک های مومنانه ۷۳۰ بسته لوازم التحریر توزیع و ۶۱۸ فقره وام قرض الحسنه پرداخت شده است.
کمک مومنانه ۷۹ میلیارد ریالی به نیازمندان در دهه کرامت
رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار کرد: در این مرحله از رزمایش کمک های مومنانه ۲ هزار سبد معیشتی به ارزش ۶۵۱ میلیون تومان در سراسر استان توزیع می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تداوم کمک‌های مومنانه و در آستانه میلاد امام رضا (ع) ۱۵۰ سری جهیزیه به ارزش ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان توزیع خواهد شد.
وی در ادامه ارزش هر سری جهیزیه را ۱۵ میلیون تومان دانست و افزود: اقلام این جهیزیه شامل یخچال، اجاق گاز، ماشین لباس شویی، تلویزیون و جاروبرقی است که ۵۰ درصد اعتبار از محل افزایی امداد مرکز و ۵۰ درصد از محل کمک های خیرین و نیکوکاران تأمین شده است.
سلم آبادی از توزیع هزار و ۲۰۰ عدد کولر آبی به ارزش پنج میلیارد و ۴۰ میلیون تومان نیز بین نیازمندان خبر داد و تصریح کرد: ارزش هر کولر آبی چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که با همکاری کمیته امداد و کمک های خیرین خریداری شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: در مجموع در مرحله دوم از کمک های مومنانه در سال جاری ۷۹ میلیارد و ۴۱۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
وی با اشاره به پرداخت ۹۵۵ فقره تسهیلات اشتغال، مسکن، کارگشایی و درمان با ارزش ۹ میلیارد و ۵۳۷ میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد استان، افزود: اهدای ۱۵۰ سری جهیزیه در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و ذبح بیش از ۲ هزار گوسفند قربانی از برنامه های آتی این نهاد در قالب رزمایش کمک مومنانه است.
سلم آبادی با بیان اینکه در مرحله اول رزمایش کمک های مومنانه در ماه رمضان امسال بیش از ۳۹۱ هزار و ۳۵۴ پرس غذای گرم توزیع شده است، عنوان کرد: همچنین ۱۴ هزار و ۹۸ افطاری ساده و ۳۱ هزار و ۷۰۳ بسته معیشتی در بین خانوارهای نیازمند توزیع شده است.
وی بیان کرد: در مرحله اول رزمایش ۱۶ میلیارد و ۲۰۹ میلیون تومان کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده است.
انتهای پیام /۳