رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوسف:

۷۰۰ واحد مسکن رهاشده سبب معضلات اجتماعی شده است

مالکی گفت: تاکنون یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکن به هشت تعاونی مسکن در شهر خوسف واگذار شده که ۷۰۰ واحد در مرحله سفت کاری و خالی رها شده و سبب ایجاد معضلات اجتماعی در شهرستان شده است.

به گزارش خاورستان به نقل از شبستان، محمد مالکی در حاشیه نشست شورای مسکن اظهار کرد: شورای برنامه ریزی در سنوات گذشته که شهرستان خوسف، بخش بوده است؛ مجوز واگذاری تعدادی زمین را دریافت کرده بود.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوسف با بیان اینکه در سال ۱۳۵۷ توسط شورای برنامه ریزی ۲۱۴ قطعه زمین واگذار شد، گفت: طبق صورت جلسه مقرر شده بود افرادی که زمین دریافت می کنند، از طریق بنیاد مسکن قرارداد واگذاری دریافت کنند ولی این اقدام از سوی متقاضیان صورت نگرفته و سبب مشکلاتی برای ارائه سند رسمی شده است.
مالکی تصریح کرد: این افراد چون مالک زمین نیستند، باید در ابتدا قرارداد واگذاری را به راه و شهرسازی ارائه دهند تا برای سند زمین اقدام شود.
وی ادامه داد: افرادی که قرارداد واگذاری زمین را از بنیاد مسکن شهرستان دریافت کرده اند، سند هم دریافت کرده اند ولی افرادی که قرارداد واگذاری دریافت نکرده اند، برگه های شورای برنامه ریزی را از سال ۷۵ به عنوان سند دارند و باید به اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن شهرستان مراجعه کنند.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوسف با بیان اینکه هم اکنون زمین شهری متولی این اراضی شورای برنامه ریزی است، گفت: در صورتی که افراد قرارداد ساخت و ساز انجام داده و پایان کار گرفته باشند، اقدامات لازم برای سند انجام می شود ولی اگر هنوز زمین باشد قرارداد واگذاری به نام مالک زمین به تاریخ روز منعقد خواهد شد.
مالکی با بیان اینکه از ۲۱۴ قطعه زمین ملی واگذار شده شورای برنامه ریزی در سال ۵۷؛ تنها ۱۲۴ واحد ساخته شده است، گفت: ۱۷۰ قطعه از این اراضی هنوز ساخت و ساز نشده است، لذا این اراضی به اسم آخرین مالکین تشکیل پرونده شده و به هیئت نمایندگی اداره کل ارسال می شود و فرد متقاضی باید قرارداد واگذاری را دریافت و درخواست پروانه کند.
وی تصریح کرد: متاسفانه این اراضی چند دست به صورت قولنامه های عادی خرید و فروش شده و برخی از افراد در شهرستان حضور فیزیکی هم ندارند.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوسف با اشاره به اینکه ۱۳۵ قطعه زمین ارتش در خوسف واگذار شده است، گفت: این اراضی هم شرایط مشابه اراضی شورای برنامه ریزی را دارند که اگر ساخت و ساز و پایان کار ارائه دهند، سند زمین صادر خواهد شد ولی اگر ساخت و ساز نشده باشند باید مدارک ر تحویل راه شهرسازی دهند ا قرارداد واگذاری به افراد تحویل شود.
بلاتکلیفی متقاضیان مسکن شرکت تعاونی شهید مطهری خوسف بعد از گذشت ۱۳ سال
مالکی با اشاره به مشکلات مسکن شرکت تعاونی شهید مطهری خوسف بیان کرد: این شرکت ۳۷۴ واحد قرارداد واگذاری با مسکن و شهرسازی داشته است که از این تعداد ۳۱۲ واحد تعیین تکلیف شده اند ولی هم اکنون متقاضیان ۶۰ واحد از سال ۸۶ تعیین تکلیف نشده است.
وی تصریح کرد: این ۶۰ واحد بلاتکلیف می توانند با بانک تسویه حساب کنند و در قالب طرح اقشار کم درآمد شروع به ساخت و ساز کنند.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوسف در پایان از وجود هشت شرکت تعاونی مسکن در شهرستان خوسف خبر داد و گفت: تاکنون یک هزار و ۴۰۰ واحد مسکن به این تعاونی ها در شهر خوسف واگذار شده که ۷۰۰ واحد از این راضی در مرحله سفت کاری و خالی رها شده است که سبب معضلات اجتماعی در شهرستان شده است.
انتهای پیام/۴