فرماندار نهبندان:

۷۷ روستای شهرستان نهبندان گازرسانی شدند

بیکی گفت: گازرسانی به ۷۷ روستای این شهرستان با اعتبار ۱۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان انجام شده و آماده افتتاح در دهه فجر امسال است.

به گزارش خاورستان، مجید بیکی امروز گفت: همچنین گازرسانی به ۲۲ واحد صنعتی در شهرستان نهبندان با اعتبار ۲۴ میلیارد تومان تکمیل شده و آماده افتتاح است.
وی بیان کرد: گازرسانی به مسکن محرومان شهرستان نیز با اعتبار ۵۳۰ میلیون تومان انجام شده است و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
فرماندار نهبندان از آغاز عملیات گازرسانی به ۹۶ روستای این شهرستان با اعتبار ۱۶۲ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر امسال خبر داد و گفت: عملیات اجرایی گازرسانی به واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن نیز با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان آغاز خواهد شد.
وی افزود: اکنون ۳۵ هزار و ۹۰۰ نفر در شهرهای شوسف و نهبندان و ۶۱ روستای شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و سال ۱۴۰۰ تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار شهرستان نهبندان از گاز برخوردار خواهند شد.
بیکی گفت: تحول بزرگی در زمینه گازرسانی به این شهرستان مرزی در حال انجام است به طوری که مبلغ پروژه‌هایی افتتاحی و کلنگ‌زنی دهه فجر امسال در نهبندان ۲۹۷ میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان است.
وی اظهار کرد: درخصوص تامین سوخت روستاهای فاقد گاز شهرستان در فصل زمستان هم مشکلی وجود ندارد و سوخت مورد نیاز تمامی اهالی روستاها و خانوارهای شهری که تاکنون به آنها گازرسانی نشده، تامین شده است.
گاز طبیعی سال ۹۷ به نهبندان آخرین شهرستان خراسان جنوبی رسید و تاکنون در شهرهای نهبندان و شوسف به طور کامل علمک گاز نصب شده است.
همچنین گازرسانی به روستاهای شهرستان و واحدهای تولیدی، صنعتی، دامپروری و مرغداری در حال انجام است.
سوخت مورد نیاز اهالی روستاها و خانوارهای شهری که تاکنون به آنها گازرسانی نشده است در فصل زمستان تامین و توزیع می‌شود.
استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب مرکز استان است.
انتهای پیام/۴
ایرنا