رئیس دانشکده خبر:

۸۳ درصد فارغ‌التحصیلان دانشکده خبر جذب بازار کار شده‌اند

رئیس دانشکده خبر گفت: دانشکده خبر با جذب ۸۳ درصد از فارغ التحصیلانش در بازار کار، احتمالاً بالاترین ضریب اشتغال را در میان همه رشته های علوم انسانی دارد.

به گزارش خاورستان، محمود احمدی افزادی رئیس دانشکده خبر پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۲ فروردین در همایش دانشجویی دانشکده خبر که به مناسبت فارغ‌التحصیلی تعدادی از دانشجویان این دانشکده و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای هیات امنای دانشکده خبر در محل فرهنگسرای اندیشه در تهران برگزار شد، سخنانش را با قرائت شعری از حمید مصدق که در سال ۱۳۴۳ سروده بود و افزادی آن را متناسب با وضعیت کنونی دانشکده مطبوعش دانست، آغاز کرد و گفت: من جشن فارغ‌التحصیلی دانشکده خبر را به شهدای این دانشکده تقدیم می‌کنم.
وی در ادامه با ارائه گزارشی از پیشینه و وضعیت فعلی دانشکده خبر گفت: ۴۷۰ فارغ‌التحصیل دانشکده خبر با عناوین مختلف در نمایشگاه بیست و یکم مطبوعات حضور فعال داشتند و هرکدام یا چند نفر از آنها در یک رسانه مسئولیتی را بر عهده داشتند و از این حیث شاید بتوان گفت دانشکده خبر بالاترین ضریب اشتغال دانشجویانش را در میان همه رشته‌های علوم انسانی در اختیار دارد. چرا که ۸۳ درصد دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشکده در رشته‌های مختلف خبری مشغول به کار هستند.
به گفته رئیس دانشکده خبر: حدود یک چهارم اساتید خبر در دانشگاه‌های سراسر کشور، دانشجوی همین دانشکده بودند. شعبه تهران دانشکده خبر در حال حاضر بیش از ۱۹ نفر پرسنل اداری ندارد و در واقع ما سیاست کم هزینه بودن و بهره دهی بالا را در پیش گرفته ایم.
احمدی افزادی با بیان اینکه دانشکده خبر در طول ۲۳ سال گذشته تنها در ۶ رشته تخصصی مشغول به ارائه خدمات آموزشی بوده است، گفت: ۵۱۲ مدرس در دانشکده خبر در سراسر کشور درس می دهد.
در پایان این برنامه، ضمن تقدیر از تنی چند از استادان پیشکسوت ارتباطات و مدرسین دانشکده خبر، از فارغ التحصیلان مقاطع مختلف این دانشکده با اهدای لوح و تندیس هایی، تقدیر به عمل آید.
مهر