معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی:

۹۰۱ خانوار مددجوی خراسان‌جنوبی در سال ۹۹ خودکفا شدند

حسینی تعداد خانوار‌های خودکفا شده در سال 1399 در استان را ۹۰۱ خانوار اعلام کرد.

به گزارش خاورستان، سیدرضا حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پنج هزار و ۲۵۶ فرصت شغلی جدید با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی پارسال به نیازمندان خراسان‌جنوبی فراهم شد.
وی افزود: این تعداد اشتغال تا پایان اسفند پارسال با پرداخت ۱۴۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به سه هزار و ۷۹۹ طرح اشتغالزایی ایجاد شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از این تعداد هزار و ۷۵۴ طرح در مناطق شهری و دو هزار و ۴۵ طرح در مناطق روستایی اجرا شده است، افزود: از این تعداد ۸۸۱ طرح مربوط به مشاغل خانگی و دو هزار و ۹۱۸ طرح، خوداشتغالی است.
حسینی گفت: از این تعداد هزار و ۴۱۳ طرح دامداری، هزار و ۳۹۷ طرح خدمات، ۳۹۵ طرح صنفی و صنعتی، ۸۵ طرح صنایع دستی، ۲۴۱ طرح فرش و گلیم، ۸۵ طرح حمل و نقل، ۳۸ طرح طیور، ۱۱۳ طرح کشاورزی و ۲۴ طرح پرورش زنبور و ماهی است.
وی افزود: از این تعداد هزار و ۱۷۶ طرح توسط مجریان زن و دو هزار و ۶۲۳ طرح توسط مجریان مرد اجرا شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خراسان‌جنوبی تعداد خانوار‌های خودکفا شده در سال ۹۹ در استان را ۹۰۱ خانوار اعلام کرد.
حسینی سقف تسهیلات به مددجویان را ۸۰ میلیون تومان، غیرمددجو (فرزندان و وابستگان مددجو) ۵۰ میلیون تومان و تسهیلات کارفرمایی را به ازای به کارگیری هر نفر ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.
انتهای پیام/۴