۹۲۰ نفر در خراسان جنوبی قربانی کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با ثبت یک مورد فوتی جدید ناشی از کرونا در استان تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۲۰ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار خاورستان،دکتر کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام آمار کرونا خراسان جنوبی اظهار کرد: روز گذشته ۱۳۹ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۳۸ بیمار جدید شامل ۱۱ بستری و ۲۷ مورد سرپایی، شناسایی شدند.
دکتر مهدی زاده افزود : از این تعداد ۱۹ مورد از بیرجند، ۵ مورد از نهبندان، ۶ مورد از سربیشه و ۲ مورد از بشرویه و ۲ مورد از فرودس شهرستان‌های درمیان، سرایان و طبس و قاین هر کدام یک مورد بودند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: همچنین از ۲۹۷ تست سریع کرونا ۷۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۶۴ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۵۱ نفر کرونا مثبتند.
مهدی زاده با بیان اینکه از این تعداد ۴ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، افزود : در شبانه روز گذشته ۳۷ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۳۵ بیمار شامل ۷ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۱ هزار و ۴۴ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
مهدیزاده افزود : با ثبت یک مورد فوتی جدید ناشی از کرونا در استان تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۲۰ نفر رسید.

به گفته وی تا روز گذشته ۶۱ هزار و ۷۶۷ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۲ هزار و ۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاد ه افزود : همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۴۳ هزار ۱۲۲ نفر واکسن نوبت اول و ۱۷ هزار ۱۰۹ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام /۳