فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) گزیک:

۹۶ سرویس بهداشتی احداث و ۲۰ اشتغال ایجاد شد/ ضدعفونی روزانه شهر و تزریق واکسن در طرح شهید سلیمانی

احراری گفت: طی یکسال گذشته ۹۶ سرویس بهداشتی با همکاری گروه های جهادی پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد(ع) و بنیاد علوی در بخش گزیک برای خانواده های کم درآمد احداث شده است.

محمدصالح احراری فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) گزیک در گفت و گو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۵ فرمانده پایگاه امام سجاد(ع) هستم.

وی افزود: عمده فعالیت های پایگاه امام سجاد (ع) گزیک در بخش گروه های جهادی و فعالیت های اجتماعی است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد(ع) گزیک که به عنوان پایگاه اسوه نیز معرفی شده، بیان کرد: دو گروه جهادی اما با جهادگران بسیار زیادی داریم که در زمینه های عمرانی فعالیت دارند.

احراری عنوان کرد: طی یکسال گذشته ۹۶ سرویس بهداشتی با همکاری گروه های جهادی پایگاه و بنیاد علوی در بخش گزیک برای خانواده های کم درآمد احداث شده است.

وی اظهار کرد: بازسازی زورخانه ذوالفقار اسدیه با همکاری بنیاد علوی از دیگر فعالیت های گروه های جهادی پایگاه امام سجاد (ع) است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) گزیک گفت: از دیگر فعالیت های عمرانی پایگاه امام سجاد (ع) مرمت و بهسازی یک مزار منتصب به یکی از امام زاده ها در شهر گزیک بوده است.

احراری بیان کرد: یکی دیگر از فعالیت های جهادگران پایگاه امام سجاد (ع) کمک به برداشت محصولات کشاورزی خانواده های شهدا یا افرادی که کسی برای کمک در برداشت محصول ندارند بوده و است.

وی به اقدامات انجام شده در بخش اشتغال اشاره کرد و گفت: در این راستا دو صندوق قرض الحسنه بسیج در گزیک تشکیل شده که با رایزنی که با کمیته امداد و جهادکشاورزی شهرستان درمیان انجام شد توانستیم برای ۲۰ نفر؛ پنج نفر بسیجی و ۱۵ نفر غیر بسیجی اشتغال ایجاد کنیم.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) گزیک اظهار کرد: اشتغال های ایجاد شده در زمینه کارگاه تولیدات لوزام یکبار مصرف، تعویض روغن، کشاورزی، پوشاک فروشی و خرازی است.

احراری بیان کرد: صندوق های قرض الحسنه بسیج دارای ۱۰۴ عضو است.

وی افزود: در بحث ازدواج و کمک به تامین جهیزیه برای زوج های جوان نیازمند نیز با همکاری صندوق های قرض الحسنه بسیج کمک هزینه تامین جهیزیه پرداخت شده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) گزیک به اندازی مرکز نیکوکاری بیت الاحرار در شهر گزیک با همکاری بسیجیان اشاره و اظهار کرد: از طریق این مرکز نیکوکاری و با همکاری کمیته امداد و بسیج برای پنج زوج جهیزیه تامین شده است.

احراری عنوان کرد: همچنین با همکاری بنیاد علوی نیز در سطح شهرستان درمیان تعداد قابل توجهی جهیزیه توزیع شده که به زوج هایی که توسط پایگاه معرفی شدند نیز جهیزیه تعلق گرفته است.

وی به فعالیت های انجام شده در زمینه آسیب های اجتماعی، گفت: با همکاری بهزیستی شهرستان درمیان و بنیادعلوی دو کارگاه های مشاوره در زمینه آسیب های اجتماعی برگزار شده که استقبال مردم از این کارگاه ها بسیار خوب بود و تاثیرگذار بوده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) گزیک در مورد فعالیت های ورزشی پایگاه، بیان کرد: باتوجه به اینکه من مسئول میز ورزش بنیاد علوی و فرمانده پایگاه هستم تاکنون چندین دوره مسابقات مشترک با بنیادعلوی برگزار کردیم که استقبال خوبی صورت گرفته است.

احراری ادامه داد: پایگاه امام سجاد(ع) تیم فوتسال دارد که در مسابقات ورزشی سطح شهرستان شرکت و مقام اول را کسب کرده است.

وی در مورد طرح شهید سلیمانی و نهضت کمک مومنانه، عنوان کرد: در بحث مقابله با کرونا و اجرای طرح شهید سلیمانی طی سال گذشته تنها پایگاهی که تمام سطح شهر گزیک را هر روز ضدعفونی و محلول پاشی کرد پایگاه امام سجاد (ع) بوده است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد (ع) گزیک گفت: در بحث واکسیناسیون نیز اعضای پایگاه در محل نماز جمعه دو ایستگاه داشتند که هر فردی از واکسیناسیون جا مانده بود برای تزریق واکسن مراجعه کند و همچنین دو گروه هم داشتیم که به خانواده های سالمندی که همراهی برای رفتن به مرکز بهداشت و تزریق واکسن نداشتند جهت ایاب و زهاب به مرکز بهداشت را انجام میدادند.

احراری عنوان کرد: از جمله فعالیت های شاخص پایگاه که در مرکز استان نیز مورد توجه واقع شد بحث ضدعفونی هر روز خانه ها و سطح شهر گزیک بود که زمینه نحوه طراحی کار و استفاده از تجهیزات برای ضدعفونی بسیار مجهز بودیم.

وی خاطرنشان کرد: پایگاه امام سجاد(ع) گزیک از جمله پایگاه های اهل سنت شهرستان درمیان است که همراهی و همکاری علمای اهل سنت با پایگاه و برنامه های بسیج بسیار خوب بوده و است که این موضوع نیز یکی از موضوعات مهم و شاخص پایگاه بسیج است.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج امام سجاد(ع) گزیک گفت: پایگاه امام سجاد(ع) موفق به حضور در نمایشگاه اسوه بسیج مرکز استان شد.

انتهای پیام/۱۲۷