۹۷ درصد مطالبات گندم‌کاران خراسان جنوبی پرداخت شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: در طرح خرید تضمینی گندم تاکنون ۹۷ درصد مطالبات گندم‌کاران استان پرداخت شده و مابقی بدهی نیز در دست پرداخت است.

به گزارش خاورستان، مجید اسداللهی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۲ هزار و ۸۰۱ تن گندم در قالب ۷۴۴ محموله به مراکز خرید استان تحویل داده شده است.
وی بیان کرد: ارزش ریالی گندم خریداری شده تاکنون ۱۳۷ میلیارد و ۵۸۹ میلیون ریال است که از این رقم ۱۳۴ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال معادل ۹۷ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی اظهار داشت: مدت زمان پرداخت هزینه به کشاورزان به طور میانگین یک هفته یا کمتر از این میزان بوده که نسبت به سالیان گذشته بسیار خوب ارزیابی می‌شود.
وی عنوان کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان خراسان جنوبی از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده است و تا پایان شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
اسداللهی گفت: به دلیل خشکسالی‌های متوالی و تاثیر آن بر بخش کشاورزی، میزان خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال جاری نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
وی افزود: قیمت هر کیلوگرم گندم در طرح خرید تضمینی از ۲ هزار و ۵۰۰ تومان سال قبل امسال به پنج هزار تومان افزایش یافته است.
سطح زیر کشت گندم آبی و دیم در خراسان جنوبی ۲۱ هزار هکتار است که پیش‌بینی می‌شود امسال از این سطح ۴۳ هزار تن گندم برداشت شود.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/۱۰