معاون جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی:

۹۸ نیروی امدادی موفق به ارتقای درجه شدند

اسعدزاده گفت: ۹۸ نفر امدادگر و نجاتگر با شرکت در آزمون‌های مهارتی و آمادگی جسمانی موفق به ارتقای درجه شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد حمزه اسعدزاده معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران با اشاره به نحوه و شرایط عضویت در هلال احمر بیان کرد: امدادگران داوطلب جمعیت هلال احمر از طریق شرکت در دوره‌های عمومی امداد و نجات و تشکیل پرونده حائز درجه امدادگر سه می‌شوند.
وی افزود: همچنین اعضای داوطلب با شرکت در عملیات‌ها و برنامه‌های امدادی و طی دوره‌هایی ویژه به امدادگر دو، یک و سپس به رده‌های نجاتگر سوم، دوم، یکم و در نهایت به درجه ایثار ارتقاء پیدا می‌کنند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی بیان کرد: اعطای درجات امدادگران و نجات‌گران با هدف ارتقای امدادگران، ایجاد انگیزه و رقابت سالم در کسب آموزش، ساماندهی و حفظ امدادگران و داشتن آرشیو اطلاعات امدادگران انجام می‌شود.
اسعدزاده عنوان کرد: ۲۶۲ نفر امدادگر و نجاتگر در کمیته اعطاء و ارتقای درجه استانی واجد شرایط شناخته شده‌اند.
وی با بیان این‌که از این تعداد ۹۸ نفر بعد از شرکت در آزمون‌های مهارتی و آمادگی جسمانی موفق به ارتقای درجه شدند، گفت: این افراد شامل ۷۸ آقا و ۲۰ خانم می‌شوند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی اظهار کرد: پنج نفر از امدادگران استان موفق به کسب درجه نجاتگر یکم،۴۶ نفر موفق به کسب درجه نجاتگر دوم و ۴۷ نفر موفق به کسب درجه نجاتگر سوم شده‌اند.
اسعدزاده بیان کرد: همچنین ۳۹ نفر نجاتگر یکم برای شرکت در آزمون کشوری ایثار موفق به کسب امتیاز لازم و برای شرکت در این آزمون معرفی شدند.
انتهای پیام/۱۲۷