مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی:

۱۰۰ درصد اعتبارات مشاغل خانگی سال ۹۸ جذب شد/ صادرات بیش از ۱۰۹ هزار دلاری تعاونی‌های خراسان‌جنوبی

اشرفی گفت: 100 درصد اعتبارات مشاغل خانگی سهمیه سال 98 در خراسان‌جنوبی جذب شد.

غلامرضا اشرفی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات مشاغل خانگی سهمیه سال ۹۸ خبر داد و گفت: سهم استان از محل منابع مشاغل خانگی سهمیه سال گذشته ۶ میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان بوده که با تلاش‌های مجدانه صورت گرفته در استان توانستیم این اعتبار را در دو بانک عامل رفاه کارگران و توسعه تعاون جذب کنیم.
وی افزود: این تسهیلات به ۵۷۹ طرح پشتیبان و مستقل در استان پرداخت شده که از این محل ۸۷۶ فرصت شغلی ایجاد شده است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: از این تعداد ۴۴۶ مورد به صورت مستقل و ۴۳۰ مورد در قالب پشتیبان و تحت پوشش بوده است.
اشرفی عنوان کرد: طی سه ماه گذشته تعداد مجوزهای مشاغل خانگی صادر شده ۱۸۷مجوز مستقل و پشتیبان بوده که در سال گذشته یک‌هزار۳۲۴ مجوز مشاغل خانگی در استان صادر شده است.
وی اظهار کرد: بیشترین تعداد مجوزهای صادر شده در سه ماهه نخست سال مربوط به حوزه میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با ۱۰۲ مجوز، حوزه جهاد کشاورزی ۵۱ مجوز و در حوزه صنعت،معدن و تجارت ۳۰ مجوز صادر شده است.
صادرات بیش از ۱۰۹ هزار دلاری تعاونی‌های خراسان‌جنوبی طی سه ماه
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌جنوبی همچنین از صادرات بیش از ۱۰۹ هزار دلاری تعاونی‌های استان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: سه شرکت تعاونی فعال استان به صورت غیر مستقیم محصولات تولیدی خود را به کشورهای امارات متحده عربی ، عراق و سوریه صادر کردند.
اشرفی افزود: کالاهای صادراتی شامل گان جراحی ، لباس ایزوله ، فرش و جوجه شتر مرغ بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۱ تعاونی در استان نسبت به تغییر خط تولید خود در راستای مقابله با ویروس کرونا و تولید اقلام بهداشتی اقدام کردند که از بین این تعاونی‌ها ،شرکت تعاونی سالار سربلند شهرستان طبس لوازم بهد اشتی از قبیل گان جراحی و لباس ایزوله را به کشور امارات متحده بصورت غیر مستقیم صادر کرده است.
انتهای پیام/۱۲۷