در جلسه شورای اداری شهرستان بیرجند مطرح شد

۱۰۰ میلیون تومان هزینه برپایی نمایشگاه حرا تا حرم/ شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی، می‌تواند زمینه کارآفرینی پایدار را فراهم کند

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه تاکنون 100 میلیون تومان برای ساخت نمایشگاه از حرا تا حرم هزینه شده است، گفت: 80 درصد این هزینه توسط خیرین و مشارکت‌های مردمی تامین شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سرهنگ عبدالرضا حیدری جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بیرجند، ضمن گرامیداشت یاد شهدای ۱۲ تیر، اظهار کرد: فعالیت‌های عمرانی نمایشگاه از حرا تا حرم از ابتدای اردیبهشت ماه آغاز و تا پایان شهریور ماه به اتمام خواهد رسید.
وی با بیان اینکه ۹۰ درصد کارهای عمرانی نمایشگاه از حرا تا حرم اتمام پیدا کرده است، افزود: ۱۰ درصد باقی‌مانده مستلزم تامین برخی تجهیزات است که همکاری و توجه مسئولان را می‌طلبد.
جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه تاکنون ۱۰۰ میلیون تومان برای ساخت نمایشگاه از حرا تا حرم هزینه شده است، گفت: ۸۰ درصد این هزینه توسط خیرین و مشارکت‌های مردمی تامین شده است.
حیدری با بیان اینکه در این نمایشگاه سیر فرهنگ اسلامی روایت می‌شود، تصریح کرد: در بحث محتوایی آن از اساتید و علمای حوزه علمیه کمک گرفته شده است.
وی با بیان اینکه طراحی و دوخت لباس در هر دوره‌ای متفاوت است، افزود: دوخت و طراحی لباس به طراحان و نیروهای نمایشی مختلفی سپرده شده است و از پایان تیرماه فعالیت‌های خود را آغاز خواهند کرد.
جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: کمیته‌ها صرفا اسمی نباشند، تشکیل شوند و با یکدیگر تعامل داشته باشند.
سید حسین سجادی نژاد مشاور سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند نیز در این جلسه، اظهار کرد: شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی در سال ۸۹ و ۹۰ به عنوان قانون و در سال ۱۳۹۶ توسط وزیر کشور به استانداری‌ها ابلاغ شد و دولت بر ایجاد آن تاکید دارد و همچنین می تواند جایگاه خاصی در توسعه همه جانبه شهرستان‌ها داشته باشند.
وی با بیان اینکه جاسات موثری با دستگاه‌های اجرایی و اصحاب صنعت در این زمینه برگزار شد، افزود: قانون‌گذار شرایطی برای تعاونی توسعه و عمران شهرستانی گذاشته است که می‌تواند زمینه کارآفرینی پایدار را در یک منطقه رقم بزند و این شرکت‌ها از یک سری تشریفات اداری استثناء هستند تا بتوانند زمینه کسب درآمد و اشتغالزایی را فراهم کنند.
مشاور سیاسی و اجتماعی فرماندار بیرجند با بیان اینکه هر سهم ۱۵ هزار تومان قیمت دارد، گفت: هر نفر از یک تا ۱۰۰ سهم می‌تواند خریداری کند و زمینه اشتغال‌زایی زیادی را فراهم کند.
سجادی نژاد تصریح کرد: حضور عوامل اجرایی و کارمندان دستگاه اجرایی می تواند در شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان‌ها اثرگذار باشد و زمینه اشتغالزایی برای افراد بسیاری را فراهم کند.
سید مهدی رونقی معاون عمرانی فرماندار بیرجند، نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از مسائل مهم اقتصادی تشکیل جلسات تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان‌ها است.
وی با بیان اینکه ۳۱ تیرماه جاری پایان سال عمرانی است، افزود: اگر مسائل و پروژه‌ای در دستگاه اجرایی نیاز به پیگیری دارد در مرحله نخست مدیران تلاش کنند و بعد به فرمانداری برای پیگیری مجدد منعکس شود.
معاون عمرانی فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه اخذ و صدور مجوزهای لازم برای پروژه ها از الزامات است و اگر مغفول بماند با مشکل مواجه خواهیم شد، گفت: فرآیند تامین اعتبار در سیستم اجرایی زمان بر بوده لذا دستگاه ها باید تا فرصت باقی است با سرعت بالاتری پروژه ها را بررسی کنند.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۲۳/