مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی:

۱۱۳ روستای مرزی خراسان جنوبی تا پایان امسال گازرسانی می شود

هاشمی از گازرسانی به ۱۱۳ روستای مرزی استان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، سید محمود هاشمی مدیر عامل شرکت گاز خراسان جنوبی امروز در جمع رسانه ها، از گازرسانی به ۱۱۳ روستای مرزی استان تا پایان امسال خبر داد.
وی بودجه مورد نیاز برای گازرسانی به این روستاهای مرزی را ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: هزینه اجرای تمام پروژه‌های گازرسانی در استان و از جمله گازرسانی به روستا‌ها از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران تامین و پرداخت می‌شود.
سید محمود هاشمی افزود: با گازرسانی به این روستاها حدود ۵ هزار مشترک در خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
مدیر عامل شرکت گاز استان گفت: در حال حاضر ۱۲ شهر و ۵۹۲ روستای مرزی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۶ هزار و ۶۸ خانوار در شهر‌های مرزی و ۳۳ هزار و ۴۸۸ خانوار در روستا‌های مرزی خراسان جنوبی تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.
هاشمی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دارای بیشترین مرز مشترک با کشور افغانستان است، گفت: با بهره‌مندی روستا‌های مرزی از نعمت گاز طبیعی ، علاوه بر ایجاد امنیت ، آسایش و رفاه به میزان چشمگیری از قاچاق سوخت از طریق مرز‌ها نیز جلوگیری می‌شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان گفت: هزار و ۴۲۹ روستا تاکنون در خراسان جنوبی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و پروژه‌های گازرسانی به حدود ۲۴۰ روستا نیز در دست اجرا است.