رئیس دانشگاه بیرجند:

۱۱۹ نفر از کارکنان دانشگاه بیرجند تا دو سال دیگر بازنشسته می‌شوند

رئیس دانشگاه بیرجند گفت:تعداد 119 نفر از کارکنان تا سال 1400 بازنشسته می شوند که باید برای این مسئله چاره اندیشی شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان،احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند امروز در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروی انسانی و معلم مهمترین سرمایه های خراسان جنوبی است، اظهار کرد: اگر این ظرفیت از استان گرفته شود چیزی برای خراسان جنوبی باقی نخواهد ماند.
وی افزود: تمام بخشهای استان نیاز به تقویت دارد اما آنچه موجب ماندگاری جمعیت، رشد و توسعه پایدار می‌شود بخشی مربوط به دستگاه‌هایی است که این نیروی انسانی را تربیت و صادر کرده و اگر دستگاه های آموزشی ضعیف شوند مهمترین محصول استان تحت الشعاع قرار می‌گیرد.
رئیس دانشگاه بیرجند بیان کرد: باید نسبت استاد به کارمند در دانشگاه‌ها باید یک به یک باشد اما در حال حاضر وضعیت دانشگاه بیرجند ۰٫۹ است و در سال ۱۴۰۰ به ۰٫۷ خواهد رسید.
خامسان قدمت دانشگاه بیرجند را ۴۳ سال عنوان کرده و افزود: نسل اول نیروها بازنشسته شدند و در حال حاضر نیروهای نسل دوم دانشگاه در حال بازنشستگی هستند. همچنین تعداد ۱۱۹ نفر از کارکنان تا سال ۱۴۰۰ بازنشسته می شوند که باید برای این مسئله چاره اندیشی شود.
وی اظهار کرد: با چابک‌سازی نیروی انسانی موافق هستیم اما نمی توان ۲۰ آزمایشگاه شیمی را با یک نیروی حق‌التدریس اداره کرد یا اینکه سیستم آموزش در بخش سامانه در اختیار یک نیروی شرکتی باشد.
رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه اگر فکری به حال دانشگاه بیرجند نشود وضعیت پس از سال ۱۴۰۰ خطرناک خواهد بود، تصریح کرد: ان شاءالله با کمک سازمان امور استخدامی بتوانیم وظایف خود را در استان به عنوان یکی از ارکان توسعه پایدار به درستی انجام دهیم.
انتهای پیام/۱۲۷