پیگیری خاورستان در خصوص گلایه مردم از جاده روستای چاه پایاب؛

۱۲ کیلومتر با چاله‌های فراوان/ پاسخ مسئولان: اعتبار برای این جاده وجود ندارد

درحالی که 12 کیلومتر از جاده روستای چاه پایاب وضعیت نامناسبی دارد و چاله‌های زیاد در آن مشاهده می‌شود، مسئولان اعلام می‌کنند برای این جاده اعتبار وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در سال‌های اخیر اقدامات بسیاری در زمینه آسفالت و به‌سازی راه‌های روستایی انجام شده اما هنوز برخی از جاده‌های استان از آسفالت مناسبی برخوردار نیست.
با توجه به این‌که سالانه شاهد تصادفات زیادی در جاده‌های روستایی هستیم لازم است جاده‌ها از کیفیت بالا برخوردار بوده تا کم‌تر شاهد وقوع مشکلات در سطح جاده‌های استان باشیم.
جاده روستای چاه‌پایاب بخش شاسکوه شهرستان زیرکوه علی‌رغم این‌که پنج سال قبل آسفالت شده اما برای تردد بسیار نامناسب است و باعث وقوع مشکلاتی برای اهالی روستا و رانندگانی که از این مسیر عبور می‌کنند شده است.
۱۲ کیلومتر با چاله‌های فراوان
یکی از اهالی روستای چاه‌پایاب در گفت‌وگو با خاورستان، اظهار کرد: روستای چاه پایاب تا زیرکوه حدود ۳۰ کیلومتر فاصله دارد.
وی با بیان این‌که حدود ۱۸ کیلومتر از این مسیر ۳۰ کیلومتری وضعیت آسفالت مناسبی ندارد، افزود: از این ۱۸ کیلومتر در سال‌جاری حدود ۶ کیلومتر روکش آسفالت شده اما ۱۲ کیلومتر دیگری که باقی مانده آسفالت مناسبی ندارد و در سطح جاده چاله‌های زیادی ایجاد شده است.
این فرد اظهار کرد: آسفالت جاده روستا حدود پنج سال قبل با زیرسازی و آسفالت سرد انجام شد اما بعد از آن برای ادامه کار پیگیری نشد.
وی با بیان این‌که طی سال‌های گذشته بر اثر تردد زیاد و عدم‌آسفالت مناسب، آسفالت سرد جاده از بین رفته است گفت: در سطح جاده چاله‌های زیادی ایجاد شده و رفت‌وآمد مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
این فرد با بیان این‌که اهالی روستا با توجه به اطلاع از خرابی‌های مسیر به گونه‌ای رانندگی می‌کنند که شاهد کم‌ترین مشکل باشند، افزود: با این شرایط نیز شاهد مشکلاتی از جمله ترکیدگی لاستیک خودروها و تصادف در سطح جاده هستیم.
تردد کامیون‌ها از جاده روستایی
وی اظهار کرد: با توجه به این‌که روستای چاه‌پایاب آخرین روستای بخش شاسکوه است و دارای مرز مشترک با استان خراسان رضوی هستیم، عنوان کرد: چون جاده این روستا به معدن سنگان نزدیک‌تر است اغلب کامیون‌ها از این جاده تردد می‌کنند و این موضوع می‌طلبد به جاده توجه ویژه‌ای شود.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته بودجه‌ای برای آسفالت مجدد جاده البته آسفالت سرد در نظر گرفته شد اما مردم موافق نبودند و پیشنهاد دادند مسیری هر چند کوتاه از جاده آسفالت شود.
این فرد ادامه داد: لذا از سمت روستا به طرف جاده اصلی حدود ۶ کیلومتر آسفالت شده و وضعیت جاده بهتر شد اما حدود ۱۲ کیلومتر باقی‌مانده بسیار خراب است.
وی عنوان کرد: با بخشدار بارها در این خصوص صحبت شده که می‌گوید پیگیر است. با مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان زیرکوه که صحبت میکنیم پاسخ مناسبی نمی‌دهد.
این فرد با بیان این‌که مسیر ۶ کیلومتری که آسفالت شده خط‌کشی نشده و علائم کافی در مسیر نصب نشده است گفت: علی‌رغم درخواست‌های مکرر حتی لکه‌گیری نقاط خراب را راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زیرکوه انجام نمی‌دهد.
پاسخی از استاندار دریافت نکردیم
وی اظهار کرد: در جریان سفر استاندار خراسان‌جنوبی به زیرکوه نامه‌ای در خصوص رفع مشکل جاده روستا برای استاندار نوشته و تحویل دادیم اما هنوز پاسخی دریافت نکردیم.
این فرد بیان کرد: طبق پیگیری که از فرمانداری در این خصوص داشتیم نیز در پاسخ گفته‌اند آسفالت جاده نیاز به اعتبار زیادی دارد و اعتبار موجود نیست.
وی گفت: آیا حتما باید مشکل اساسی برای مردم منطقه به وجود آید که مسئولان از خواب غفلت بیدار شوند و به مشکلات رسیدگی کنند؟
برای این جاده اعتبار وجود ندارد
حسین ضامن رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان زیرکوه نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: برای رفع مشکل جاده روستای چاه‌پایاب به اندازه کافی اقداماتی صورت گرفته است.
وی افزود: به اندازه جمعیت روستا در این جاده کار انجام شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان زیرکوه بیان کرد: در صورتی که اعتبار تأمین و ابلاغ شود مابقی کار آسفالت جاده انجام خواهد شد اما فعلا اعتباری برای جاده این روستا وجود ندارد.
ضامن عنوان کرد: برای آسفالت مسیر ۱۲ کیلومتری به حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به شرط این‌که قیر را بدهند نیاز است.
وی اظهار کرد: برای ۶ کیلومتری که در سال‌جاری آسفالت شده ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان زیرکوه گفت: در سال‌جاری اعتباری برای آسفالت جاده روستای چاه‌پایاب در نظر گرفته نشده و طبق پیگیری‌هایی که از استان در این خصوص صورت گرفته نیز اعلام کردند که این جاده سهمیه اعتبار ندارد.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۴۰/ ۴