رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:

۱۳ آبان نماد ایستادگی در برابر استکبار است/ ضرورت توجه ویژه به برنامه‌های این روز

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: امسال نیز باید بیش از سالهای گذشته به برنامه‌های 13 آبان توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش خبرنگارخاورستان، جلسه برنامه‌ریزی ستادهماهنگی و اجرایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خراسان‌جنوبی با موضوعات ارائه گزارش توسط کارگروه‌های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی،راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان و کمیته‌های تخصصی ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.
حجت الاسلام احمد ملایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در این جلسه با بیان این که هر سال در دهه فجر کمیته های دهه فجر تشکیل می‌شد،اظهار کرد: در سال جاری تنها برای ۱۰ کارگروه ذیل ستاد چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی کمیته تشکیل می‌شود.
وی با بیان این که در بحث اجرای برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید همه حواس‌ما به فضای مجازی و تلاش دشمن در این زمینه معطوف باشد،تصریح کرد: دشمنان قسم خورده این مرزو بوم کوچک‌ترین مشکلات کشور را به بزرگ‌ترین شکل ممکن با استفاده از فضای مجازی در دنیا پخش کرده و به آن برچسب ۴۰ سالگی انقلاب رانیز نصب می‌کنند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی برضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب تاکید کرد و افزود: هر آنچه که در ۴۰ سال اخیر برای کشور در حوزه های مختلف اتفاق افتاده است مدنظر ما قرار دارد.
حجت الاسلام ملایی با بیان این‌که برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب تنها منوط به دهه فجر نیست،خاطرنشان کرد: برنامه ها از مهرماه تا دهه فجر در ۲ بازه سه ماهه در نظر گرفته شده است.
وی ضمن اشاره به بحث ۱۳ آبان ابراز کرد: بحث ۱۳ آبان و اهمیت آن بر هیچکس پوشیده نیست و در این راستا همه کمیته ها فعال هستند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی مطرح کرد: با توجه به اجرایی شدن فاز دوم تحریم‌ها توسط آمریکا همزمان با ۱۳ آبان ماه جاری و با در نظر گرفتن این‌که در سالیان گذشته تمام تلاش های آمریکا با شکست و نابودی مواجه می ‌شده، امسال نیز باید به برنامه‌های این روز بزرگ توجه ویژه‌ای شود.
حجت الاسلام ملایی ۱۳ آبان را نمادی از شکست آمریکا دانست و افزود: در روز ۱۳ آبان همه اقشار راهپیمایی خواهند کرد چراکه روز ملی مبارزه با استکبار بوده و متعلق به قشر خاصی نیست.
وی با بیان این‌که سیزدهم آبان روز نماد مبارزه با استکبار جهانی و در راس شیطان بزرگ آمریکاست،بیان کرد: عده‌ای همواره کوشیده‌اند تا مبارزه با استکبار که مظهر امروزی آن شیطان بزرگ آمریکا است را کمرنگ کنند و شعار مرگ بر آمریکا را از زبان ملت‌های آزاده جهان که از آمریکا زخم‌های فراوانی خورده‌اند بیندازند درحالی که استکبار ستیزی مبنای دینی قرآنی دارد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: ازکارگروه دانشگاهیان و علم و فناوری تقاضا داریم تا زمینه را برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط مسئولان کارگروه‌ها در دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی به صورت ویژه فراهم کنند.
حجت الاسلام ملایی انتخاب اعضای کارگروه‌ها را بر عهده روسای کارگروه‌ها دانست و یادآور شد: در مورد اعلام دستاوردهای انقلاب اسلامی هر دستگاهی که کوتاهی کند باید در اسرع وقت به ستاد استان معرفی تا بعد از آن به ستاد کشور و ستاد راهبردی چهلمین سالگرد انقلاب و استانداری اعلام شود.
وی خاطرنشان کرد: کارگروه های ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامل کمیته های دانش‌آموزی و فرهنگیان، روستا و محرومیت‌زدایی، ایثار و شهادت، فرهنگی و هنری، ورزش و جوانان، بهداشت،درمان وسلامت، اقتصادی، زنان و خانواده، دانشگاهیان، علم و فناوری، تشکل‌های دینی و مردم‌نهاد، دفاعی و بسیج، رسانه و فضای مجازی و حوزه و روحانیت است.
انتهای پیام/۱۰۱