مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی:

۱۵ درصد مشترکان آب و فاضلاب استان مشمول طرح آب امید/ بخشودگی صددرصد آبونمان و آب بها

امامی گفت: ۴۰ هزار مشترک کم‌مصرف استان شامل ۱۵ درصد کل مشترکان مشمول بهره‌مندی از مزایای طرح ملی "آب امید" هستند.

به گزارش خاورستان؛ حسین امامی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: ۴۰ هزار مشترک کم‌مصرف استان شامل ۱۵ درصد کل مشترکان مشمول بهره‌مندی از مزایای طرح ملی “آب امید” هستند.
وی افزود: در این طرح تمامی هزینه‌ها شامل آبونمان و آب بهای مشترکان صفر می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی بیان کرد: آب امید طرحی برای تشویق مشترکان به رعایت الگوی مصرف است و بر این اساس مشترکان کم‌مصرف از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهره‌مند خواهند شد.
امامی اظهار داشت: این طرح به منظور حمایت از مشترکان کم‌مصرف و تشویق مشترکان به مدیریت مصرف آب اجرایی شده است و هر مشترکی که یک سوم الگوی مصرف یعنی کمتر از پنج متر مکعب مصرف کند، شامل بخشودگی‌های کامل می‌شود.
وی تصریح کرد: از مجموع ۳۴۲ هزار مشترک آب استان خراسان جنوبی، ۲۷۰ هزار مشترک در بخش خانگی هستند که ۷۰ درصد مصارف آب را به خود اختصاص داده‌اند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از ۱۰ درصد مشترکان خانگی خراسان جنوبی پرمصرف هستند گفت: میزان مصرف آب از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است لذا از مشترکان درخواست داریم با مدیریت مصرف آب برای گذر از تابستان این شرکت را همراهی کنند.
امامی افزود: با توجه به افزایش دمای هوا و افزایش میزان مصرف از مشترکان تقاضا داریم با نصب سایبان کولر و سرویس به موقع آن، خودداری از شست و شوی حیاط و خودرو، کاهش زمان استحمام، آبیاری نکردن اشجار و باغات از آب شرب و سایر روش‌های صرفه‌جویی، میزان مصرف آب را حداقل ۲۰ درصد کاهش دهند تا با کمترین تنش آبی از تابستان گذر کنیم.
وی گفت: مشترکان در شهر و روستا به منظور کاهش هدررفت آب می‌توانند در صورت مشاهده هر نوع ترکیدگی و شناسایی انشعاب غیرمجاز به صورت شبانه‌روزی با شماره ۱۲۲ تماس بگیرند.
منبع: ایرنا
انتهای پیام/۷