مدیر کل پزشکی قانونی خراسان جنوبی خبرداد

۱۵ فوتی ناشی از تصادفات جاده ای در ایام نوروز/ فرهنگ رانندگی در خراسان جنوبی نهادینه شود

مدیر کل پزشکی قانونی خراسان جنوبی گفت:در ایام نوروز 15نفر فوتی براثر تصادفات در سطح جاده‌های خراسان جنوبی داشتیم که از این میزان 10 مورد فوتی در جاده های برون شهری،3 مورد درون شهری و 2 مورد در جاده های روستایی بوده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،مصطفی جعفرزاده مدیر کل پزشکی قانونی خراسان جنوبی امروز در کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اظهار کرد: همکانگونه که اطلاع دارید اعلام آمار متوفیان ترافیکی جزو مسئولیت های پزشکی قانونی است.
وی افزود: در ایام نوروز ۹۷ که از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ماه بوده است ۱۵نفر فوتی براثر تصادفات در سطح جاده‌های خراسان جنوبی داشتیم که از این میزان ۱۰ مورد فوتی در جاده های برون شهری،۳ مورد درون شهری و ۲ مورد در جاده های روستایی بوده است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان جنوبی بیان کرد:براساس میانگین روزانه درصد رشد متوفیان نوروز در سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۱٫۲ درصد بوده و در خراسان جنوبی ۶۶٫۷ درصد تصادفات مربوط به جاده‌های برون شهری ،۲۰ درصد مربوط به راه‌های درون شهری و ۱۳٫۳ درصد مروبط به راههای روستایی است.
جعفرزاده عنوان کرد: ضرورت دارد در خراسان جنوبی بحث فرهنگ رانندگی مورد توجه باشد چراکه ۶۰ درصد حوادث ترافیکی استان که طی این مدت از سال جدید منجر به فوت شده ناشی از واژگونی خودرو اعلام شده است.
وی اظهار کرد: براساس آمار اعلام شده در هر روز حداکثر تعداد فوتی‌‌های حوادث ترافیکی خراسان جنوبی در ایام نوروز ۲ مورد اعلام شده است و از طرفی چون فوتی‌های دورن شهری استان در حال افزایش است ضرورت دارد نسبت به آن برنامه‌ریزی خاصی انجام شود و از وقوع فوت های ناشی از تصادفات جلوگیری شود.
اتنهای پیام/۱۲۷/۲۴