رئیس جمعیت هلال احمر قاین:

۱۵۰ نفر از عشایر چاه یوسف از ویزیت رایگان و خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شدند

یوسفی گفت: 150 نفر از عشایرچاه یوسف از ویزیت رایگان و خدمات مشاوره‌ای و دندانپزشکی بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جواد یوسفی رئیس جمعیت هلال احمر قاین در جمع خبرنگاران با اشاره به اردوی جهادی دو روزه جوانان قاین، گفت: این برنامه با مشارکت ۲۲ عضو جوان از کانون جوانان شهرستان قاین و اعضای خانه هلال آرین شهر در منطقه عشایری چاه یوسف بخش سده قاینات برگزار شده است.
وی با اشاره به این‌که در این اردوی جهادی یک دندانپزشک نیز حضور داشته، افزود: ۱۵۰ نفر از عشایرچاه یوسف از ویزیت رایگان و خدمات مشاوره‌ای و دندانپزشکی بهره‌مند شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر قاین با اشاره به ارزش ریالی خدمات ارائه شده به مبلغ ۳۵ میلیون ریال است، گفت: در این اردو به خدماتی همچون زیبا سازی محیط آموزشی مدرسه، مرمت زمین بازی دانش آموزان، پاکسازی محوطه مدرسه، توزیع ۱۵۰ پرس غذای بهداشتی گرم بین اهالی روستا می توان اشاره کرد.
یوسفی به حضور جمعی از بانوان عشایر در این برنامه اشاره و بیان کرد: با توجه این‌که یکی از فعالیت‌های هلال احمر ارائه آموزش‌های امدادی است کلاس آموزشی آشنایی با مخاطرات طبیعی و روش مقابله با مخاطرات و همچنین آموزش نکات بهداشتی کرونا توسط مربیان امدادی برای ۳۰بانوی عشایر و ۲۳ دانش آموز برگزار شد.
وی اظهار کرد: یادگیری و کسب مهارت‌های امدادی برای بانوان و نوجوانان در کنار هلال احمر بسیار مهم و تاثیرگذار است.
رئیس جمعیت هلال احمر قاین بیان کرد: اعضای جوانان شهرستان قاینات از ابتدای سال تاکنون چهار اردوی جهادی به مناسبت‌های مختلف برگزار کرده‌اند که این اردو خاتمه اردوهای جهادی شان در سال جاری بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷