فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام خراسان جنوبی:

۱۵۰ کتاب از خاطرات جانبازان و آزادگان خراسان جنوبی آماده چاپ است/ تهیه بیش از ۶۰ فیلم برای شهدا

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی گفت:به منظور پاس‌داشت مقام آزادگان و جانبازان خراسان جنوبی، حدود 150 کتاب را در استان آماده چاپ کردیم که بیان کننده گوشه ای از خاطرات جانبازان و آزادگان است.

به گزارش خبرنگار خاورستان،سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست صمیمی آزادگان سپاه و بسیج که در مجتمع غدیر بیرجند برگزار شد،اظهار کرد: آزادگان،اسوه های صبر و مقاومت هستند.
وی با بیان این که همواره پیروزی نصیب انسان های صبور جامعه می شود،تصریح کرد: دنیای اسارت یک فریاد خاموشی است که هنوز تاریخ دفاع مقدس نتوانسته زوایای شکنجه ها،شلاق ها و زخم ها را منعکس کند.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد:یکی از مهمترین ویژگی های آزادگان این بود که در مقابل عراقی ها به ویژه در انجام واجبات کوتاهی نکرده و عمده تلاش آنها خواندن نماز در اول وقت باشد.
سردار قاسمی با اشاره به این که ما در مبارزه با اسکتبار جهانی شهدای بسیاری را تقدیم کرده و به آن افتخارمی کنیم،یادآور شد: آزادگان چشم و چراغ ملت ایران هستند چرا که آنان با سرافرازی، کمر همت بسته و از هیچ چیزی جز خداوند متعال باکی نداشته اند.
وی با اشاره به رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کرد: امروز مقام معظم رهبری راه ما را ترسیم کرده و بارها بیان کرده اند که ما از دشمن نمی‌ترسیم و با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم، باید سخنان هوشمندانه ایشان نصب العین همه ما قرار گیرد.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان این که راه ما راه امام راحل(ره) است و لحظه ای درنگ نخواهیم داشت،خاطرنشان کرد: ۳۰سال است که مقام عظمای ولایت در راه امام راحل (ره) محکم ایستاده اند و با جان و دل ادامه دهنده راه ایشان هستند.
سردار قاسمی متذکر شد: اگر ما راه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری را دنبال کنیم به طور یقین خواهیم توانست این حکومت را تقدیم صاحب واقعی اش، امام زمان (عج) کنیم هر چند که سختی ها و مشقت های زیادی در این مسیر پیش روی ما قرار دارد.
وی ادامه داد: جهاد کبیری که امروز رهبری بر آن تاکید دارند و می فرمایند که “سر تعظیم در مقابل دشمن فرود نمی آوریم” یک نعمت بزرگی است که باید قدر دانسته شود.
سردار قاسمی ضمن اشاره به برگزاری کنگره دو هزار شهید خراسان جنوبی به عنوان بزرگ ترین برنامه فرهنگی استان در سال جاری،ابرازکرد: در این زمینه از همه دستگاه های اجرایی و ارگان های استان خواستاریم که در برپایی کنگره نهایت تلاش خویش را به کارگیرند.
وی مطرح کرد:به منظور پاس‌داشت مقام آزادگان و جانبازان خراسان جنوبی، حدود ۱۵۰ کتاب را در استان آماده چاپ کردیم که بیان کننده گوشه ای از خاطرات جانبازان و آزادگان است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد:بیش از ۶۰ فیلم در خصوص شهدا آماده شده است که با نزدیک تر شدن به کنگره شهدا بیشتر معرفی خواهد شد.
سردار قاسمی با اشاره به این که دانشنامه دفاع مقدس استان نیز در مرحله خوبی قرار دارد،متذکر شد: آزادگان با مسائل و مشکلات متعددی در زندگی روبرو هستند که برخی مربوط به سپاه و برخی از عهده سپاه خارج است.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت:در بحث شناسایی و معرفی شهدا اقدامات خوبی صورت گرفته اما بسیاری از تصمیم گیری های ما در این خصوص منوط به تصمیم گیری از رده های بالاتر کشوری است.
قاسمی به مشکلات آزادگان اشاره ای داشت و یادآورشد: بخشی از مشکلات آزادگان را حل کرده ایم و با تمام توان به دنبال حل بقیه مشکلات و خواسته های این عزیزان هستیم.
وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به مشکلات کنونی در جامعه،تصریح کرد: متاسفانه امروز مقام معظم رهبری در کشور بسیار تنها هستند و بعد از انتخاب ایشان به عنوان سکاندار انقلاب،مخالفت هایی از سوی برخی آقایان در کشور با ایشان صورت گرفت.
فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ ترین افتخارات ما در سپاه آن است که امروز پیشکسوتان سپاه در همه کارهای خیر پیشگام هستند و حتی یک نفر را هم نداریم که با وطن فروشان جامعه همکاری داشته باشد.
انتهای پیام/۱۰۱