مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌‌جنوبی:

۱۵۰۰ بسته نوشت افزار بین دانش‌آموزان محروم خراسان‌جنوبی توزیع شد

واقعی از توزیع یک هزار و ۵۰۰ بسته نوشت افزار بین دانش‌ آموزان نیازمند خراسان جنوبی به همت بنیاد بین‌المللی آبشار عاطفه‌های‌ استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد علی واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان‌‌جنوبی در رزمایش آوای مهر که با هدف توزیع بیش از یک هزار و ۵۰۰ بسته نوشت افزار در بین دانش‌ آموزان نیازمند استان در مدرسه رسول اکرم(ص) بیرجند برگزار شد،اظهارکرد: خدمت به علم و دانش جایگاهی والا دارد و بندگان صالح خدا با وقف مال خود در حوزه آموزش و پرورش نام خود را ماندگار و رضایت خداوند را کسب خواهند کرد.
وی افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌های کمک به دانش آموزان نیازمند باتوجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین مشکلات فراروی‌ خانواده‌ها؛تهیه نوشت‌افزار، وسایل کمک‌آموزشی،تبلت‌ و….است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود بر گرامی‌داشت و تجلیل از مقام معلمان تاکید کردند،عنوان کرد: این امر بر ما تکلیف شده است لذا باید حامی مجموعه آموزشی کشور باشیم و بایستی این امر در ابعاد مختلف انجام شود.
واقعی ضمن تشکر از خدمات ارزنده موسسات خیریه در بحث کمک به دانش‌آموزان نیازمند و مجموعه آموزش‌ و پرورش،اظهار کرد:خوشبختانه بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها در کل کشور و بویژه خراسان‌ جنوبی منشا خدمات ارزشمندی بوده است که در همین جلسه از خدمات همه بزرگواران و دست اندرکاران این مجموعه قدردانی می‌کنیم.
وحیده بزرگر مدیر امور شعب بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه‌های‌ خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد همه شهدای اسلام بویژه شهید سردار سلیمانی، در خصوص فعالیت‌های این بنیاد، بیان کرد: بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون بیش از ۶۰۰ شعبه در کل کشور دارد.
وی با اشاره به این‌که در حال حاضر در خراسان‌جنوبی ۲۰ شعبه فعال داریم،افزود:به لطف خداوند به زودی شعبه‌های اشتغال این بنیاد خیریه نیز در تمام شهرستان‌های و بخش‌های استان فعال خواهد شد.
مدیر امور شعب بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌های خراسان‌جنوبی‌ ضمن اشاره به رزمایش” آوای مهر”، گفت:رزمایش آوای مهر قرارگاه محرومیت‌زدایی بنیاد بین‌المللی خیریه آبشار عاطفه‌ها با هدف اهدای پک لوازم التحریر به دانش‌آموزان نیازمند،در چند استان کم‌برخوردار کشور برگزار شده است.
بزرگر از توزیع بیش از هزار و ۵۰۰ پک کامل لوازم‌التحریر‌ توسط بنیاد بین‌المللی آبشار عاطفه‌های خراسان‌‌جنوبی بین دانش‌ آموزان نیازمند تحت حمایت شعبات استان خبر داد و گفت: تمام تلاش ما آن بوده که دانش‌ آموزان نیازمند را در سراسر استان شناسایی کرده و پاسخگوی‌ نیازهای تحصیلی آنان باشیم.
وی با بیان این‌که به طور متوسط ارزش هر پک لوازم‌ التحریر ۲۵۰هزار تومان است، عنوان کرد: در مجموع ارزش ریالی لوازم‌ التحریر مذکور بیش از۳۷۵میلیون‌ تومان‌ بوده است.
مدیر امور شعب بنیاد بین‌المللی آبشار عاطفه‌های خراسان‌‌جنوبی‌ با بیان این‌که کلیه اقلام این پک‌ها‌ ایرانی هستند، گفت:این اقلام شامل کیف،دفتر،جامدادی،خودکار،مداد،پاک‌کن،تراش و خط‌کش‌ است.
بزرگر بیان کرد:در سال گذشته همچنین بیش از ۳هزار پک لوازم التحریر توسط امور شعب بنیاد خیریه آبشارعاطفه‌های خراسان‌‌جنوبی‌ بین دانش‌ آموزان نیازمند شهری،روستایی و نواحی مرزی استان توزیع شده است.
وی با بیان‌ این‌که آبشار عاطفه‌های‌ خراسان‌ جنوبی توجه ویژه‌ای به روستاها‌ و از جمله مناطق مرزی دارد،تاکید کرد: در سال گذشته در چندین نوبت توزیع‌ لوازم‌التحریر، اقلام بهداشتی و مواد شوینده را در مناطق مرزی استان داشته‌ایم.
انتهای پیام/۱۲۷